שתף קטע נבחר

נתניהו לשרון: בוא נפעל להשבת האחדות לתנועה

במכתב לראש הממשלה קורא לו נתניהו "להבטיח קיום תקין של הועידה הקרובה ובהמשכה קיום ההתמודדות הגונה ועניינית על הנהגת התנועה"

ראש הממשלה לשעבר והמועמד לראשות הליכוד, בנימין נתניהו, פנה אמש (ג') במכתב לראש הממשלה, אריאל שרון וביקש ממנו להיפגש כדי לדון בפיצוץ הבחירות לוועידת הליכוד ביום שני.
כותב נתניהו: "כל מי שטובת המדינה וטובת הליכוד לנגד עיניו צריך להיות מודאג מאירועי אתמול. חשוב שנשכיל למחוק את הרושם של אירועים אלה עוד במהלך השלמת הבחירות לוועידה ולמועצות הסניפים. אני פונה אליך כדי שנפעל יחד בהקדם להשבת האחדות לתנועתנו". עוד הוא מבקש משרון "(לגבש) יחד דרכים להבטיח קיום תקין של הועידה הקרובה, ובהמשכה קיום ההתמודדות הגונה ועניינית על הנהגת התנועה".

מחנה נתניהו: אנשי שרון "פיצצו" הבחירות

דבריו של נתניהו נכתבים על רקע טענות קשות מצד אנשי מחנהו בליכוד, שהתלוננו על אופן ניהול הבחירות למוצעות ולוועידת הליכוד שלשום. לדבריהם, הבחירות - בעיקר במקומות בהם זוכה נתניהו ליתרון - "פוצצו" על ידי אנשי מחנה שרון על ידי עיכובים, אי סדרים ומהומות בקלפיות רבות. המהומה הגדולה ביותר היתה בסניף ירושלים, שהוא סניף הליכוד הגדול ביותר עם 25 אלף מתפקדים, שהיו אמורים להגיע לאצטדיון "טדי" ולהצביע. בשעות הבוקר התקהלו במקום מאות מהמצביעים הזועמים, שהביעו ביקורת קשה על העיכובים, וחלקם התפרצו לעמדות הקלפי השונות. כתוצאה מאי פתיחת הקלפיות נדחו הבחירות בסניף הליכוד בירושלים ל-15 בספטמבר. עיכובים בהצבעה אירעו גם בסניפי הליכוד בחולון ובטבריה.
יצוין כי הזוכים מקרב חברי ועידת הליכוד, שהתמודדו בבחירות שלשום, הופכים על פי חוקת הליכוד להיות חברי מרכז. ככאלה הם משפיעים, בבוא העת, על רשימת הליכוד לכנסת.
גורמים בליכוד אמרו אמש שהמכתב ששלח נתניהו הוא ניסיון להרגיע את היצרים בין שני המחנות, שהתלהטו לאחר אירועי הבחירות. לדבריהם, ישנם פעילים בליכוד שיראו זאת כאופציה לשיתוף פעולה עתידי בין שני המועמדים אם כי בשני המחנות דוחים את הטענות בשלב הזה.
ועידת הליכוד אמורה להתקיים ב23 בספטמבר. רשימת חברי הוועידה הסופית תתפרסם בתום ספירת הקולות של הסיבוב השני בבחירות במספר סניפים, כולל סניף ירושלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"צריך להיות מודאג מאירועי אתמול". נתניהו (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים