שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  20 כלבים הומתו לקראת כינוס וטרינרים

  הכלבים הומתו כדי שישמשו במהלכו בניתוחי הדגמה. וטרינרים שהשתתפו בכינוס סיפרו כי היה מדובר בכלבים צעירים, שהומתו זמן קצר לפני הכינוס וגופם היה חם יחסית

  20 כלבים הומתו בתחנת הסגר במושב בית-יצחק לקראת כינוס השתלמות של וטרינרים לפני כשבועיים. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי הווטרינרים ביצעו בפגרי הכלבים שהומתו ניתוחים במהלך הכנס.
  לפני חודש החליטו חברי עמותת הווטרינרים "ישראל-גרמניה" לערוך השתלמות לווטרינרים בארץ. בעמותה הוחלט כי האטרקציה של ההשתלמות תהיה ביצוע הדגמות של ניתוחים כירורגיים ואורתופדיים בפגרי כלבים, שיומתו זמן קצר לפני הכינוס. אנשי העמותה פנו לד"ר אמנון וילמוש, המפעיל תחנת הסגר בבית יצחק, וביקשו ממנו להכין לכינוס 20 כלבים, שיומתו לאחר שיגיעו לתחנת ההסגר. במקביל, פנה ד"ר איל נחמיאס, חבר העמותה, אל ד"ר דגנית בן-דב, הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות, וביקש ממנה אישור להמית את הכלבים לצורך ביצוע ההדגמות.
  בן-דב אישרה את המתת הכלבים וציינה כי אין היא מתנגדת להמתת כלבים, אולם הדגישה שאינה מאשרת המתה של כלבים במיוחד לצורך קיום ההשתלמות.
  הכינוס נערך לפני כשבועיים באיזור השרון: תחילה שמעו הווטרינרים הרצאות מפי וטרינר שהגיע במיוחד מאוסטרליה, ואחר כך ניתחו את פגרי הכלבים יחד עם מומחים מחו"ל. וטרינרים שהשתתפו בכינוס סיפרו כי היה מדובר בכלבים צעירים, שהומתו זמן קצר לפני הכינוס וגופם היה חם יחסית. הכינוס תועד במצלמת וידאו ובסופו הוצע לווטרינרים לרכוש קלטות וידאו למזכרת.
  מרכז הכינוס, ד"ר נחמיאס, הודה שבכינוס נערכו הדגמות בפגרי כלבים וציין כי הסמינר נערך באישור ד"ר בן-דב, הממונה על חוק צער בעלי-חיים. ד"ר בן-דב אמרה כי אינה רואה כל פסול בביצוע הדגמות בפגרי כלבים שהומתו בתחנות ההסגר, לאחר שלא נמצא להם דורש. אולם, לדבריה, היא לא ידעה מאין מגיעים הכלבים לאנשי העמותה, ובכמה כלבים מדובר. ד"ר אמנון וילמוש מתחנת ההסגר הכחיש כי הכלבים נלקחו מהתחנה שבבעלותו.
  ד"ר זאב שיינר, וטרינר מתל-אביב, הזדעזע מכמות הכלבים ששימשו לביצוע ההדגמות, ואמר כי ניתן לצמצם את השימוש בבעלי-חיים. ע"ד אמיר רוזנברג, היועץ המשפטי של עמותת "תנו לחיות לחיות", טוען כי לד"ר בן-דב אין סמכות לקבוע כי הכלבים שיומתו יועברו להדגמות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פגרי הכלבים שימשו לניתוחי הדגמה. (אילוסטרציה)
  מומלצים