שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דו"ח ביניים: הוצאות חריגות לבכירים בהתאחדות
  הדו"ח שהזמין רשם העמותות של ההתאחדות לכדורגל מגלה כי קיימות חריגות לכאורה בשנים 2000/1. יו"ר ההתאחדות, גברי לוי: "ההתאחדות מנוהלת למופת"

  דו"ח ביניים על ההתאחדות לכדורגל, שנעשה על ידי משרד רואי חשבון בהזמנת רשם העמותות עמירם בוגט והגיע לידי "ידיעות אחרונות", מצביע על רשימה ארוכה של חריגות לכאורה שהתבצעו על ידי ההתאחדות בשנים 2000-2001.
  רשם העמותות מצפה לקבל מההתאחדות תשובות, ולא מן הנמנע כי הן יניחו את דעתו. בדו"ח, שתוצאותיו הסופיות יתפרסמו בחודשים הקרובים, מופיע בראש ההוצאות החריגות סעיף התשלומים למאמן הנבחרת לשעבר ריצ'רד נילסן, שקיבל 2.19 מיליון שקל בשנה. בנוסף מוצא הדו"ח חריגה בדמי ההוצאות האישיות של נילסן, כמו כרטיסי טיסה לדנמרק למשפחתו בסכום של 40 אלף שקל.
  לפי אותו מסמך, חרגה הההתאחדות גם בתשלומים לבעלי התפקידים באותה תקופה- המנכ"ל יעקב אראל, הסמנכ"ל חיים צימר, החשב, מנהל איצטדיון ר"ג, רופא הנבחרת ומאמן נבחרת הנערים. בנוסף שכרה ההתאחדות 8 כלי רכב לשימוש בכירי ההתאחדות בסכום של 3 מליון שקל בשנה.
  עוד בדו"ח: יחס בלתי סביר בין כמות השחקנים למלווים בנסיעות רשמיות של הנבחרות. במקרה אחד נטען כי יצאו לא פחות מ- 10 מלווים עם הנבחרת האולמפית לבריסל (ההתאחדות שילמה 90 אלף שקל עבור הנסיעה), ובמקרה אחד הצטרפו לנסיעה של הנבחרת הלאומית למוסקבה 13 מלווים. עלות הנסיעה הסתכמה ב-80 אלף שקל.
  הדו"ח מגלה חריגה בהוצאות על ייעוץ משפטי, שהסתכמו בשנת 2000 בלבד ביותר מ-2 מליון שקל, כשעיקר התשלומים הופנו ליועץ המשפטי של ההתאחדות, משה אביבי, המשתכר 87,750 שקל בחודש, ותובע ההתאחדות שלום אבן עזרא, המשתכר 42,120 שקל בחודש. חריגה דומה התגלתה גם בתשלומים ליו"ר הרשות לבקרת תקציבים יאיר רבינוביץ', שקיבל בשתי הזדמנויות שונות בסכומים חד פעמיים על סך 100 אלף שקל, בנוסף לתשלומים השנתיים שנקבעו לו. הדו"ח חושף שההתאחדות לא המציאה סיכומים כתובים עם נותני שירותים, בהם חברות הנסיעות "דיזנהויז" ו"טסים אוניברס", חברת "י.צ.א יעוץ" (משרדו של רבינוביץ'), חברת האבטחה "יבטח", "אל-אור פרסום בע"מ" (חברה בבעלותו של שאול אייזנברג), שרות המטייל, סהר חברה לביטוח, JCS (הבעלים של ערוץ הספורט) וחברות הנקיון "שמיר" ו"איתן".
  יו"ר ההתאחדות, גברי לוי, הביע פליאה למשמע פרסום דו"ח הביניים. "אני לא יודע מהדו"ח הזה. ישבנו לא מזמן עם רשם העמותות והוא לא אמר שיש, או צפוי דו"ח כזה. למיטב ידיעתי ההתאחדות לכדורגל נוהלה ומנוהלת למופת. בשנה האחרונה היו אצלנו מספר ביקורות, כמו למשל מבקר המדינה ומבקרת משרד המת"ס. אני לא יודע באיזה חריגות מדובר. אם הדו"ח יגיע להתאחדות אני מבטיח שלכל אחת מההערות תינתן תשובה".
  לגבי מלווי הנבחרות הדגיש היו"ר כי לכל נבחרת רשמית היוצאת מהארץ מתלווים שני ראשי משלחת, מאמן, עוזר מאמן, מאמן שוערים, מנהל הנבחרת, קצין עיתונות, רופא, שני מעסים ושני אפסנאים. לדבריו, מספר מלווים זה מקובל ברוב הנבחרות בעולם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי רוט
  גברי לוי: "לכל הערה תינתן תשובה"
  צילום: יוסי רוט
  מומלצים