שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מימד תובעת מערוץ הספורט שישה מיליון שקלים

  ספיחי פרשת זכויות השידור של הכדורגל נמשכים. חברת מימד, שהייתה קשורה בחוזה הפקת השידורים עם ערוץ הספורט עד 2005, תובעת מהערוץ פיצויים

  אולפני מימד, החברה שהפיקה את שידורי הכדורגל של ערוץ הספורט בשלוש השנים האחרונות, הגישה בתחילת השבוע תביעה בסך שישה מיליון שקל לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד הערוץ. באמצעות באי כוחה טוענת חברת מימד כי ב-1999 חתמו שני הצדדים על חוזה לשבע שנים, עד סוף שנת 2005, לפיו התחייב ערוץ הספורט להעביר למימד את הפקת משחקי הכדורגל של ליגת העל על פי הזיכיון בו זכה הערוץ מההתאחדות לכדורגל.
  בתביעה טוענת מימד כי לפי סעיף 1 להסכם בין הצדדים אמור ערוץ 5 להעביר כ-2 מיליון דולר לעונה בעבור ההפקה של המשחק המרכזי בשבת ושידור מגזין הסיכום של המחזור במתכונת "הדקה ה-91".
  כזכור, במהלך השבועות האחרונים ביטלה ההתאחדות לכדורגל באופן חד צדדי את הסכם זכויות השידור עם ערוץ הספורט וחילקה את הזכויות בין ערוץ 2, ערוץ 1 וערוץ 10. במימד טוענים כי לפי סעיף 2 להסכם הם זכאים לפיצויים מוסכמים בסך 1.25 מיליון דולר לעונה.
  בכתב התביעה מציינת 'מימד' כי ערוץ הספורט נהג בחוסר תום לב והציג מצג שווא כאשר טען כי זכויות השידור עדיין בידיו, למרות שהיה ברור לו כי ההתאחדות לכדורגל הפקיעה את הזכויות מידיו.
  במכתב ששלח הערוץ בתחילת חודש אוגוסט לאולפני מימד נטען כי הזכויות עדיין בידיו של ערוץ הספורט וכי הוא יפיק וישדר את משחקי הכדורגל בעונות הבאות. בעקבות כך ביקשו בערוץ הספורט מאולפני מימד לא לרכוש את זכויות השידור של משחקי ליגת העל מההתאחדות אלא להמתין לתחילת העונה.
  עוד ציינה התובעת בתביעה כי בעקבות כך נגרם לה נזק של למעלה מ-18 מיליון שקל לשלוש השנים הקרובות. בשלב זה תובעת מימד 6 מיליון שקל ואם בשנתיים הבאות לא תוכל להפיק את שידורי הכדורגל תפנה בשנית לבית המשפט בדרישה לקבל את יתרת הסכום.
  בכתב התביעה נכתב כי בסוף חודש ספטמבר הודיע ערוץ הספורט למימד כי החוזה בין הצדדים מבוטל ולכן לא חייב הערוץ לשלם דבר.
  נתבעת נוספת על ידי מימד היא ההתאחדות לכדורגל. לטענת מימד, כשביטלה ההתאחדות את ההסכם עם ערוץ הספורט באופן חד צדדי היא לא לקחה בחשבון את יתר הספקים הקשורים בחוזה עם ערוץ הספורט, כמו מימד, ולכן עליה לשלם פיצויים לחברה. את תגובת ערוץ הספורט, כמו גם ההתאחדות לכדורגל, לא ניתן היה לקבל בעת פרסום הידיעה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים