שתף קטע נבחר

"שרון ייעדר מטקס הזיכרון לרבין - אבל בא לגנדי"

נסיעת ראש הממשלה לוושינגטון נקבעה בדיוק בשבוע שבו מתנהלים טקסי הזיכרון ליצחק רבין ז"ל. במרכז רבין זועמים וטוענים כי שרון לא יכול להיעדר מהטקסים

במרכז רבין תוקפים היום (ה') בחריפות את ראש הממשלה אריאל שרון, על שלא יגיע בשבוע הקרוב לטקסי האזכרה הרשמיים להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל - וזאת בניגוד להופעתו בטקס לזכרו של השר הנרצח רחבעם זאבי (גנדי) ז"ל.
ביום חמישי הקרוב יחול יום הזיכרון הרשמי (על פי התאריך העברי) להירצחו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל. בתאריך זה יתקיימו שני אירועי זיכרון ממלכתיים, האחד בהר הרצל והשני בכנסת, אליהם הוזמן ראש הממשלה. האירועים יתרחשו בדיוק בימים שבהם ראש הממשלה מבקר בוושינגטון. שרון יוצא לארה"ב ביום שני, וחזרתו צפויה ביום שישי הקרוב.
במרכז רבין מביעים תרעומת קשה על היעדרו של ראש הממשלה מן הטקסים הממלכתיים. יולי תמיר, ממלאת מקום המנכ"ל במרכז, אומרת ל-ynet: "בעוד שראש הממשלה עמד בשורה הראשונה בטקס האזכרה הממלכתי לרחבעם זאבי, ואף נאם בטקס הזה, מאוד מוזר שלא מצא לנכון להשתתף בטקס הזיכרון לרבין וגם לנאום בו".
תמיר טוענת כי "מסע השיכחה שהחל בהסרת תמונתו של רבין בלשכת ראש הממשלה, ממשיך כשראש הממשלה ייעדר מן הארץ בדיוק ביום הזיכרון הרשמי". לדבריה, "לנוכחות ראש הממשלה בטקס יש משמעות - גם ברמה של העברת מסר לציבור, שיום הזיכרון הזה עומד בדרגת חשיבות עליונה, גם מבחינת מי שהסכימו לדרכו - וגם מבחינת מי שהתנגדו לה".
מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה ל-ynet: "נשיא ארה"ב הזמין את ראש הממשלה לפגישה חשובה, שעוסקת בנושאים החשובים ביותר שעל סדר היום של ישראל. ברור שאם ראש הממשלה היה בארץ, הוא היה מגיע להשתתף באירועי הזיכרון לרבין".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. מסע השיכחה נמשך
צילום: רויטרס
שרון. בוש הזמין
צילום: רויטרס
מומלצים