שתף קטע נבחר

יוזמה: שיוויון תנאים לבני זוג של ח"כים מאותו מין

עוזי אבן, הומוסקסואל מוצהר, ייכנס בקרוב לכנסת. ח"כ יוסי כץ מציע לקבוע בחוק כי בן זוגו ייהנה מכל הזכויות הסוציאליות הקבועות בחוק לבני זוג של ח"כים

סערה ראשונה בכנסת לקראת כניסתו של הח"כ ההומוסקסואל המוצהר הראשון, עוזי אבן ממרצ. יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יוסי כץ, החליט ליזום, עם פתיחת מושב החורף, שינויים בתקנון הכנסת במטרה להשוות את התנאים הסוציאלים שמקבלים בני זוג של חברי-כנסת מאותו מין.
"בדקתי וגיליתי כי ישנן מספר נקודות אשר קיימת עמימות ואי שוויון בהן. לא ייתכן שאחד מחברי הכנסת יופלה בהשוואה לשאר חברי-הכנסת בשל נטיותיו המיניות", אומר כץ. "עד היום לא נדרשנו לסוגיה כיוון שלא היה בין חברי-הכנסת הומוסקסואל מוצהר. השינויים הללו אינם מהותיים, אך מטרתם לשמש דוגמא לשאר מקומות העבודה בארץ הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי ואני מקווה שיקחו מאתנו דוגמא בנושא זה".
כץ מציע להשוות את תנאי הפנסיה התקציבית, כך שגם אלמן או אלמנה בני אותו מין יהיו זכאים לפנסיה במקרה של מות בן הזוג. "בהחלטת ועדת הכנסת משנת 1969 בנושא זה לא צויינה התייחסות לגבי בני זוג מאותו המין. בשינוי יקבע במפורש כי בן זוג יכלול גם 'בן זוג מאותו המין'", מסביר כץ.
תיקון נוסף יאפשר לבן הזוג את השימוש ברכב של חבר הכנסת. השימוש ברכב מותר כיום על פי התקנות לבני זוגם של חברי הכנסת ולילדיהם. גם כאן מציע כץ להדגיש, כי התקנון יכלול יכלול "בן זוג מאותו המין".
לתיקונים נדרש אישור של חברי ועדת הכנסת, ביניהם חברי כנסת דתיים, שיסרבו ככל הנראה להצעות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
יקבל שיוויון. עוזי אבן
צילום: שאול גולן
מומלצים