שתף קטע נבחר

זיסר הכריע: קניון המרינה בהרצליה יפעל גם בשבתות

גורמים באירופה-ישראל - בעלת הקניון, שבשליטת זיסר - מסרו כי זיסר הדתי, המזוהה עם המפד"ל, התלבט ארוכות לפני ההחלטה

קניון מרינה הרצליה, שבבעלות איש העסקים מוטי זיסר, יפעל גם בשבתות. גורמים באירופה-ישראל - בעלת הקניון, שבשליטת זיסר - מסרו כי זיסר הדתי, המזוהה עם המפד"ל, התלבט ארוכות לפני ההחלטה.
הקניון, הראשון של זיסר בישראל, יחל לפעול בתאריך העגול 03.03.03. באירופה מחזיק זיסר במספר גדול של קניונים, הפועלים בשבת אך מתופעלים על-ידי חברות אירופיות. לפיכך, אחד הרעיונות הנבחנים כעת הוא מכירת הקניון במרינה, ששוויו מוערך ב-200 מיליון דולר, לחברה זרה - שתפעילו כ"גוי של שבת". אפשרות נוספת היא למכור 15% בלבד.
זיסר מסר אתמול: "עוד לא ברור אם הקניון יהיה פתוח בשבת, אבל אם ייפתח - זה יהיה בכפוף לחוקים. מכירה לא נשקלת". לדבריו, חוזה השכירות כפופים לדיני עבודה בישראל, שאינם מתירים פתיחת חנויות בשבת: "אני מניח שהחנויות לא יעברו על החוק".
הקניון, ששטחו 30 אלף מ"ר, הושכר במלואו על-ידי חברת השיווק של אריה קופילר. המתחם יכלול פארק המים שיופעל על-ידי חברת הוק הבריטית, ופארק שעשועים שיופעל על-ידי חברת האחים וורנר.
עיירית הרצליה, בראשות יעל גרמן, פעלה לפתיחת קניון שבעת הכוכבים של הכשרת-היישוב בשבת למרות לחצים של גורמים דתיים. כיום פעילים 80% מהעסקים בקניון זה בשבת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוטי זיסר. התלבט ארוכות לפני ההחלטה
מומלצים