שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יריד בבקבוק

  שלמה פפירבלט משוטט בירידי יין וטועם יינות חדשים של יקבים גדולים; "גולן מוסקטו", "תשבי, ויניארדס, קריניאן" ו"הרי הגליל, פינו נואר"

  הולכים ליריד. בזמן האחרון יצא המדור לשוטט בכמה וכמה ירידי יין, גדולים כקטנים, וראה במו עיניו המתערפלות (אחרי הטעימה השביעית או השמינית), כי העם בישראל צמא לאירועים מהסוג הזה. בודדים, זוגות ומשפחות, כוסות בידם, נודדים חובבי היין בין ניחוחות הדוכנים השונים המציעים לגימות ומידע. האפשרות הירידית הזאת, לערוך היכרות עם עשרות יינות בבת אחת, לפגוש את הייננים ואת אנשי היקבים, ולרכוש יין במקום – מהיצרן לצרכן – היא התחליף הקרוב ביותר לטיול במסלול של "דרך היין" במקום כלשהו, בארץ או בעולם.
  השבוע, בימים רביעי וחמישי (16 ו 17 באוקטובר), עם רדת הערב, יהיה יריד "יינות ישראל" שכזה במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב (בשיתוף עם המגזין "יין וגורמה"), ואמורים לקחת בו חלק כ - 30 יקבים ישראלים, זעירים, קטנים וגדולים. מי שמצוי בסצינת היין המקומית, כמו המדור, ומגלה סקרנות בוערת לגבי יינות חדשים של יקבים כמו רמת הגולן, בנימינה, תשבי, רקנטי, דלתון, הרי הגליל, ססלוב, צרעה, שורק, ואחרים, יהיה שם ללא ספק. הכניסה, כולל כוס, 35 שקלים.

  חדשות המדף

  "גולן מוסקטו 2002" – יקבי רמת הגולן משיקים את היין הבכור של בציר קיץ האחרון, יין קינוח לבן, זהוב קל, בועתי, עם ניחוח מוסקטי נעים ויכולת רבה להתחבב בקלות על חובבי יין מתחילים ובכלל. הוא עשוי ענבי מוסקט קנלי הגדלים בכרם גשור בדרום הגולן, רמת האלכוהול שלו נמוכה – 6% בלבד, וההמלצה של המדור ובכלל היא לשתות אותו קר. המחיר לבקבוק כ - 30 שקלים.
  "תשבי, ויניארדס, קריניאן, 2001" – הזן הזה, קריניאן, מצד אחד הוא נפוץ ביותר (כמעט שליש מסך ענבי היין בארץ, וגם המוביל כמותית בין ענבי צרפת) מצד שני הוא הפועל השחור של ענף היין. בדרך כלל אין מוצאים אותו בולט זנית בשורה הראשונה של יינות האיכות. יקב תשבי הוסיף לקריניאן מעט קברנה סוביניון (15%) והוציאו לשוק בימים אלה. המחיר לבקבוק, 35 שקלים.
  "הרי גליל, פינו נואר, 2001" – היקב הזה, צאצא ליקבי רמת הגולן, הוא כבר בן שנה ולא מזמן עבר למקום מושב הקבע שלו בקיבוץ יראון. המדור הולך בסקרנות, ובדרך כלל בסיפוק אמיתי, אחרי היינות היוצאים מחביותיו. גם הפעם, עם הבקבוק החדש של הפינו נואר הענב של בורגוניה, יש נחת רוח רבה בכוס. ליין סגלגלות צעירה ונעימה כאשר הוא עומד מול האור, ניחוחות פרי יער טובים ושנף חבית במידה. אפשר להתחיל לשתות כעת, או בשנה הבאה, בהנאה. מחיר הבקבוק 54 שקלים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "גולן מוסקטו". לחובבי יין מתחילים, ובכלל
  מומלצים