שתף קטע נבחר

גם בבחירות החוזרות בליכוד: קטטות בירושלים

ב-16 קלפיות ברחבי הארץ התקיימו שוב הבחירות למרכז הליכוד, לאחר אי-הסדרים בשבוע שעבר. בירושלים היו קטטות בין פעילים פוליטיים לאנשי האבטחה

הבחירות למרכז הליכוד ולמועצות הסניפים נפתחו הבוקר (ג') בירושלים וב-16 קלפיות נוספות ברחבי הארץ כסדרן, בשעה 10:00. אולם כשעתיים לאחר פתיחת הקלפי בירושלים, החלו במקום קטטות אלימות בין עשרות אנשי אבטחה לפעילים פוליטיים, שביקשו להכניס חומרי תעמולה לשטח אסור בכניסה לבנייני האומה.
הבחירות המתנהלות היום מתקיימות בקלפיות סניפי הליכוד שבהן בשבוע שעבר התגלו אי-סדרים שלא אפשרו את קיום הליך ההצבעה למרכז המפלגה ולמועצות הסניפים. למרות שהבוקר דאגו למאבטחים רבים, לנוכחות של אנשי ועדת בחירות, רשימות מעודכנות של חברי הליכוד וכן משקיפים מכל צד – התעקשו פעילים, בעיקר ממחנה נתניהו – להכניס טפסי הצבעה מסומנים לשטח הסטרילי בכניסה לקלפי בירושלים. מספר פעילים הורחקו בכוח מהמקום על ידי המאבטחים.
מרבית חברי הליכוד הגיעו להצבעה עם פתקי דילים שנדחפו לידיהם בכניסה. כאשר כל מועמד נדרש לבחור ביותר ממאה מועמדים למועצת הסניף בירושלים, ומאה מועמדים נוספים לוועידת הליכוד – מסתבר שקל הרבה יותר לכל מצביע להצטרף לאחד הדילים של המחנות.

"דוחפים לך פתק ליד"

"אתה לא מצביע למי שאתה רוצה להצביע", אומר אילן בן-שלמה, חבר הליכוד. "דוחפים לך פתק ליד. האנשים המבוגרים שמגיעים לפה בכלל לא יודעים לאיזה מחנה הם שייכים, והם לא מכירים אף אחד מהמועמדים. הם מגיעים לכאן רק אם הם אנשי ליכוד שנים רבות. כשאני רואה מה קורה פה יש לי דמעות בעיניים: אנשים במדינה רעבים ללחם ותראו כמה כסף שפכו פה על בחירות פנימיות. לא חבל?".
לעומתו, איש ליכוד אחר טוען כי רבים הם המצביעים שלא הצטרפו לאחד המחנות, ובחרו באנשיהם בעצמם. "אני איש של שרון, יותר משלושים שנה, אבל אני לא תוכי. סימנתי את המועמדים לבדי. רוב האנשים פה הם תוכים, זה נכון, אבל ישנו גם חלק שמצביע על פי מה שהוא חושב, ואני למשל לא מצביע למי שאינני מכיר".
לוותיקי הליכוד קשה היה לראות הבוקר את הקטטות האלימות בכניסה לקלפי. אלי דהאן, בן 76, חבר ליכוד מגיל צעיר אמר: "כל הביריונים הם אנשי נתניהו. הם מקלקלים את הדימוי של הליכוד. הם לא תורמים שום דבר, וכשיהיו בחירות לראשות התנועה אני מאמין ששרון יעלה. הוא הרג את מנהיגי הטרור, מנהיגי החמאס".
יצחק בן הרוש, בן 72, חושב אחרת: "מצביע צריך כל 4 שנים להחליף את המנהיג שלו. שרון, עם כל הכבוד לו, כבר התבגר, הכלכלה לא בסדר, וצריך לראות את התוצאות. אנחנו יודעים שהוא עושה מאמצים בביטחון, אבל למה הוא מקצץ לנו בקצבאות? 40 שנה אני ואשתי עובדים, אז למה שיקצצו לנו בקצבאות שהרווחנו מעבודה קשה? רק בגלל הדבר הזה אני מצביע לאנשים של נתניהו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
מראות הסיבוב הראשון
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים