שתף קטע נבחר

הח"כיות זועמות: "נשים הן לא מכונות ילודה"

הוועדה למעמד האישה התכנסה לדיון בהחלטת השר בניזרי להשיב את המועצה לדמוגרפיה שתעקוב אחר הילודה במדינה. חברות הכנסת כינו את המועצה "גזענית" ודרשו לבטלה. יו"ר המועצה: "הכוונה - ליצור תנאים שיאפשרו לאוכלוסייה לרצות להביא ילדים"

בעקבות החלטת השר שלמה בניזרי להשיב את המועצה לדמוגרפיה שתעקוב אחר הילודה היהודית בישראל, התקיימה הבוקר (יום ג') ישיבה מיוחדת בוועדה למעמד האישה ובה אמרו חברות הכנסת יעל דיין, ענת מאור, זהבה גלאון ונעמי חזן: "לא ללידות למען המדינה".
המועצה החלה לפעול לפני כחודש וחצי במטרה "להבטיח את שמירת צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית", וחברות הכנסת זועמות. "עצם קיום המועצה היא פגיעה חמורה בדימויה של מדינת ישראל כמדינה שיוויונית ולכן אני קוראת לראש הממשלה לבטל לאלתר את כינונה מחדש", אמרה ח"כ חזן (מר"צ) ודרשה מאירגוני הנשים המיוצגות במועצה לדמוגרפיה - לבטל את השתתפותן בשל המהות הגזענית של משימת המועצה.
גם ח"כ ענת מאור דרשה את ביטול המועצה לאלתר, ותקפה קשות את הרעיון. "מדובר בהחלטה פטרנליסטית של הממשלה, שהופכת את האישה למכונת ילודה בשירות האומה ורואה בה מכשיר למילוי צורך לאומי של ריבוי דמוגרפי, בעוד שהבאת ילדים לעולם היא החלטה אישית המבוססת על בחירתה של האישה. במקום לדאוג לרווחת הילדים, מעודדת הממשלה פרו ורבו לא של ילדים אלא של מספרים סטטיסטיים".

המטרה: "לשמור על קיום העם היהודי"

ד"ר ברוך לוי, יו"ר המועצה לדמוגרפיה, דיווח לוועדה כי המועצה כבר הספיקה לערוך ישיבה אחת. "כוונת הממשלה היא ליצור תנאים שיאפשרו לאוכלוסיה לרצות להביא ילדים", אמר. גם חברת המועצה השרה לשעבר שושנה ארבלי אלמוזלינו הגנה אף היא על הגוף בו היא חברה: "יש לנו כוונה לשמור על העם היהודי, לאור ההתבוללות בקרב יהודי חו"ל".
ח"כ גלאון נזעקה בתגובה: "יש לי שני ילדים מתוך בחירה. הממשלה לא יכולה להחליט בשבילי שתגייס את הרחם שלי למדינה. המועצה חודרת לחדר המיטות במסווה אידיאולוגי". עו"ד אלחנן דאוד מאירגון מוסאווה הדגיש מנגד בדיון, כי במיגזר הערבי ישנה מגמה להפחית הריבוי הטבעי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
מאור. "מכונת ילודה בשירות האומה"
אתר הכנסת
שאולי שם-טוב
בניזרי. החזיר את המועצה
שאולי שם-טוב
מומלצים