שתף קטע נבחר

בוטל ביקורו של ח"כ פינס באלון שבות

מועצת יש"ע סיכלה יוזמה של רה"מ להידוק הקשרים בין הממשלה למתנחלים וביטלה ביקורו של פינס. "התליין בא להצטלם עם הקורבן", אמרו שם

יו"ר הקואליציה, ח"כ אופיר פינס, ביטל היום (יום א') את ביקורו המתוכנן ביישובי אלון שבות, שביהודה ושומרון. הביקור תוכנן בעקבות תכנית של ראש הממשלה, אהוד ברק, לפעול להידוק הקשרים בין הממשלה למתנחלים ביש"ע. ברק ביקש, כי בכל שבוע ייבקר נציג אחר של הממשלה או של הקואליציה ביישובים וישוחח עם התושבים. אולם, במועצת יש"ע לא קיבלו בברכה את היוזמה של ראש הממשלה ומאז היוודע שם דבר הביקור המתוכנן, ניסו ראשי המועצה לסכלו.
ואכן, לאחר יומיים של מאמצי שכנוע, ביטלו התושבים את הזמנתם. "פינס לא בא לקיים הידברות אמיתית, הוא רצה לבוא רק כדי לעשות תעמולה, להצטלם עם התושבים על מנת שהציבור בארץ יחשוב שיש הידברות אמיתית. התליין בא להצטלם עם הקורבן", אמר דובר מועצת יש"ע, יהושוע מור-יוסף.

ח"כ אופיר פינס אמר בתגובה, כי הרצון להידברות, הוא שהביא אותו להיענות להזמנת התושבים. "לצערי מועצת יש"ע הוכיחה, כי היא מפחדת מהידברות ומבקשת בכל מחיר להגיע לעימות. לא מדובר עוד בקומץ קיצוניים או בשוליים סהרוריים, אלא במנהיגי המתישבים ביש"ע, המבקשים להבעיר את השטח ומפחדים מכל סוג של הידברות. על מועצת יש"ע לדעת כי מסע הלחצים וההפחדה לא יצליח להסתיר את האמת, שיש ביש"ע קבוצות גדולות, המוכנות להידבר ורוצות בשלום גם במחיר של פינוי", אמר פינס.
לדבריו, מאז היוודע דבר הביטול מתקשרים אליו תושבים מיש"ע ומביעים את רצונים בהידברות.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
אופיר פינס. נשאר בבית
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים