שתף קטע נבחר

הנאנסת לא יכולה להעיד במשפט - והנאשם שוחרר

בית המשפט נענה לבקשת התביעה לזכות את עמוס לגאלי, בן 19 וחצי, מאונס בת 13. זאת, למרות שכמה צעירים שהורשעו בעסקת טיעון באונס הילדה, העידו כי לגאלי השתתף במעשים

בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה הבוקר (ד') את עמוס לגאלי, בן 19.5, מאונס של ילדה בת 13. הסיבה: הנאנסת נמצאת במצב נפשי קשה ביותר ואינה מסוגלת להעיד נגדו.
לגאלי הואשם באונס באוקטובר 2001 ויחד עימו הואשמו בפרשה שבעה צעירים נוספים. הם הודו במיוחס להם במסגרת עסקאות טיעון וסיפרו שאנסו את בת ה-13 מספר פעמים במהלך אותו החודש תחת איומים שונים. בית המשפט אישר את עיסקאות הטיעון והשבעה הורשעו בפרשה.
על פי כתב האישום המקורי, לאחר ששניים מהשבעה אנסו את הילדה, הם הזמינו את לגאלי כדי שיסיע אותה לביתה. אולם בדרך עצרו השלושה במקום מבודד ואנסו אותה שוב. הם איימו עליה כי לא יסיעו אותה לביתה אם לא תקיים עמם יחסי מין.
לגאלי סרב לחתום על עסקת הטיעון והכחיש כי אנס את הנערה או אפילו שהיו ביניהם "יחסים בהסכמה". זאת, למרות שחבריו שהורשעו בעבירות אלה, כאמור, העידו שהוא השתתף במעשים.
התובעת, עו"ד מעין בן ארי, אמרה היום בבית המשפט כי נפגשה שוב עם הנערה כדי לבדוק אם היא יכולה להעיד, אולם לדבריה, אין היא מסוגלת לכך. לפיכך ביקשה התביעה מבית המשפט לבטל את כתב האישום, למרות שבתביעה מאמינים כי לגאלי אכן ביצע את המעשים שיוחסו לו.
במשרד המשפטים מדגישים שלא מדובר בזיכוי אלא בביטול כתב אישום. משמעות הדבר היא שניתן יהיה בעתיד להגיש את כתב האישום מחדש, אם הנסיבות יאפשרו זאת. עוד מבקשים להבהיר במשרד המשפטים, שהתביעה מאמינה לגירסתה של הנאנסת, אך בשל חוסר יכולתה של להעיד, ולאחר התייעצות עם גורמים מקצועיים שמטפלים בה, נאלצו בפרקליטות להסכים לביטול כתב האישום.
חברות הכנסת זהבה גלאון ונחמה רונן פנו לפרקליטות המדינה בעקבות הזיכוי והביעו תרעומת על כך שלגאלי זוכה "מסיבות טכניות". הן ביקשו שהפרקליטות תנחה את המשטרה למצוא דרך אחרת לברר את פרטי המקרה כדי להאשים את החשוד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים