שתף קטע נבחר

פואד על המו"מ עם רה"מ: "ניסו למרוח אותי"

בכנס תומכיו במפלגה הסביר שר הביטחון המתפטר, כי ההסכם שהוצע לו היה "גרוע", והוסיף: "אם זה דבר כל כך פעוט, למה לא נתנו לי אותו?"

יו"ר סיעת העבודה, השר בנימין בן אליעזר, סיכם הערב (ה') בכנס תומכים בתל אביב את אירועי אתמול, בסופם החליט לפרק את ממשלת האחדות הלאומית. "ניסו למרוח אותי", הוא אמר על ההסכם שהוצע לו, לפיו יונהג שיוויון בחלוקת משאבי המדינה.
"ניסו למרוח אותי בכל מיני נוסחאות שניתן להבין אותן בכל מיני צורות", אמר. "לא לחצתי את ידו של שרון בגלל ההסכם... הוא מאשים אותי שעל דבר כזה מפרקים ממשלה. אם זה דבר כל כך פעוט, למה לא נתנו לי את זה? למה לא שמרו על האחדות? כל המקטרגים ידעו שזה הסכם גרוע שהיה מפיל את העבודה לבור שאין חזרה ממנו".
בעניין מבקריו מקרב בכירי העבודה, אמר בן אליעזר: "הפכו אותי לשק חבטות לאומי גם מימין וגם משמאל. רצו שאשאר לבד במערכה. למעטים שהציגו את הדברים כפי שהם – אני מצדיע".
מחר ייפרד שר הביטחון מצה"ל בשורה של טקסים, ביניהם טקס פרידה מהמטכ"ל, טקס פרידה מבכירי משרד הביטחון. הוא אף יגיע לפני כניסת השבת לכנס פוליטי בקיבוץ כברי. בשבוע הבא כבר מתכונן בן אליעזר להפוך למנהיג האופוזיציה. "אפגש עם כל ראשי הסיעות בכנסת בכוונה להעלות הצעה לפיזור הכנסת ולקבוע תאריך מוסכם לבחירות מוקדמות", אמר.
"נאבק כדי לנצח בבחירות הקרובות", אמר בן אליעזר. אך נראה שהוא מסוייג מהאפשרות שינהיג בקרוב את המדינה. "בעתיד", הוא אמר, "ידע כל ראש ממשלה שיש דברים שאינני מוותר עליהם, שיש דגלים שאינני מוכן להוריד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן אליעזר. "ניסו למרוח אותי"
צילום: רויטרס
מומלצים