שתף קטע נבחר

טיבי: מינוי מופז מוציא שם רע להיידריזם

בכנס פוליטי בגליל תקפו ח"כים ערבים את מינויו הצפוי של מופז לשר ביטחון. חבר פרלמנט לבנוני נשא את הנאום המרכזי בעצרת. אותות כבוד הוענקו לחשודים בהסתה

יו"ר סיעת תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, תקף אמש (ו') בחריפות את הכוונה למנות את שאול מופז לשר ביטחון: "פשעי מופז יצטרפו כעת לפשעים של שרון ויעלון, המדכאים את העם הפלסטיני הגיבור".
טיבי, שדיבר בכנס של תנועתו בכפר אעיבלין בגליל בהשתתפות כ-2,000 בני אדם, אמר כי "יש להתאחד כדי להביא להפלתה של ממשלה קיצונית זו". הוא הוסיף לקול תשואות הקהל: "בעוד מספר ימים יהיה לישראל שר ביטחון המבוקש במספר בירות בעולם על פשעי מלחמה. הקבוצה הזו - יעלון מופז, שרון, ליברמן, עוזי לנדאו ואפי איתם מוציאה שם רע אפילו להיידריזם, ואני מציע לצרף אליהם את ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר".
גם יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, תקף בכנס את הכוונה למנות את מופז לשר ביטחון. בנוסף לברכה נכחו בכנס נציגים של כל הארגונים הפעילים בציבור הערבי.
חבר הפרלמנט הלבנוני, נאסר קנדיל, הנחשב לאחד מבכירי מפלגתו של ראש ממשלת לבנון, רפיק אל חרירי, נשא אמש את הנאום המרכזי בעצרת שארגנה תנועתו של ח"כ אחמד טיבי.
קנדיל, שנחשב לחבר הפרלמנט הבולט ביותר בלבנון, אמר בפנייה לח"כ טיבי ולנוכחים בכנס: "אתם הפלסטינים שחיים בתוך שטחי 48' הוכחתם לנו שטעינו לכל אורך הדרך בהבנת מאבקכם. התברר שאתם צדקתם, ואנחנו טעינו. העם הפלסטיני, כמו העם הלבנוני, הוא עם ההתנגדות, ואתם תנצחו. אתם נחושים וגאים כמו עצי הארז וכמו הכרמל".

אותות כבוד לחשודים בהסתה

נציגי תע"ל הגישו אותות כבוד לכומר עטאללה חנא, מראשי הכנסיה האורתודוכסית, שנחקר לפני שבועיים במשטרה בחשד שניהל מגע עם גורמים עויינים במהלך ביקור במדינות ערביות. הוא נחקר בחשד להסתה על דברים שאמר בתחנת הטלוויזיה של החיזבאללה בזכות הפיגועים של הפלסטינים, שאותם הגדיר "התנגדות לגיטימית". אות כבוד ניתן גם למופתי של ירושלים, עקרמה סברי, לאחר שזה נחקר במשטרת ירושלים באותה אשמה.
בסוף השבוע קיימו פעיליו של טיבי משמרות מחאה במגזר הערבי, לקראת בג"ץ שיגישו מחר 30 עורכי דין ערבים נגד החלטת הכנסת להסיר את חסינותו של ח"כ טיבי ולהגביל את תנועתו. בעמאן הוקם אמש הוועד הבין-ערבי למען ח"כ טיבי. בוועד חברים 15 אישים מבכירי הוגי הדעות והאינטלקטואלים בעולם הערבי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ח"כ אחמד טיבי בהתקפה רבתי
צילום: גלי תיבון
מומלצים