שתף קטע נבחר

חדש ברחובות: מרכז לנפגעי תקיפה מינית

מרכז הסיוע החדש ישרת את תושבי השפלה ויציע קו פתוח, יעוץ משפטי וסדנאות. עיריית רחובות תרמה את המבנה

מרכז סיוע לנפגעי תקיפה מינית מאזור השפלה נפתח ברחובות. המרכז התקיים עד לפני חצי שנה במחסן ליד קרית מלאכי, אך בחורף שעבר הוצף המקום בגשמים ונסגר.
עמותת 'תאיר', המפעילה את מרכז הסיוע, פנתה לפני חצי שנה לעיריית רחובות, בתיווך השדרנית מירב מיכאלי, בבקשה שתסייע לעמותה למצוא מקום חלופי בעיר. בשלושת החדשים הראשונים פעל המרכז בגן ילדים ברחובות ולאחרונה העניקה העירייה לעמותה מבנה מתאים.
מנהלת המרכז, יהודית אלוני: "המקום הקודם היה מחסן הדברה וכרגע יש לנו כמעט קומה שלמה, עם משרד מסודר, חדרים לפגישות וחדרי כיתה לקיום קורסים. זאת מתנה משמעותית שקיבלנו מעיריית רחובות. כרגע עיקר הלחץ והפניות הם בשעות הבוקר והצריים, אבל חשוב שאנשים ידעו שיש לנו מקום ואפשר לפנות למרכז בכל שעה, גם בערבים. כל השירותים שאנחנו נותנים הם בחינם. העבודה כוללת גם פגישות פנים מול פנים, וליווי למשטרה, לבית משפט ולפרקליטות. עיקר העבודה היא קודם כל הקשבה והרבה מאד תמיכה לא שיפוטית. מי שפונה לא חייב להזדהות ויכול לשמור על אנונימיות. אנחנו גם מנחות סדנאות של קבוצות הורים ובני נוער בתנועות נוער ומתנ"סים. הסדנאות כוללות בעיקר צפייה בווידאו, שיחה קבוצתית ודפי עבודה". מספר הטלפון של מרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית הוא 1202 מכל מקום בארץ. אפשר גם להתקשר למשרדי המרכז ברחובות, לטל': 089496020

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
עיקר העבודה היא הקשבה ותמיכה (צילום אילוסטרציה)
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים