שתף קטע נבחר

"האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו": ניתן לשרון רשת ביטחון

ח"כ הנדל: "הבהרנו שאנו בעד ממשלה לאומית, אבל אם המדיניות לא משתנה – חבל על הזמן. שידגימו לנו שאוסלו מת, כמו שאריק אמר".

חברי סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו הבטיחו היום, (א') כי יתנו לממשלת שרון רשת ביטחון זמנית בהצבעות אי-האמון ובהעברת התקציב. הם סרבו בשלב זה לדבר עם בכירי לישכת ראש הממשלה על תיקים בהם הם מבקשים להחזיק אם יצטרפו לממשלה צרה. "זה עוד לא הזמן לדבר על תיקים, יש לנו שורה של תנאים קודמים", אמר ח"כ צבי הנדל.
המשא ומתן עם האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו החל היום בצהריים בלישכת ראש הממשלה בירושלים, בהעדרו של יו"ר התנועה אביגדור ליברמן. אל הפגישה הגיעו חברי הכנסת בני אילון, צבי הנדל ויורי שטרן ששוחחו עם השר צחי הנגבי, עו"ד דב וייסגלס ראש לשכת ראש הממשלה, ועם מזכיר הממשלה, גדעון סער. הפגישה ארכה שעתיים, והצדדים סיפרו כי היא נערכה באווירה טובה.
למרות שליברמן לא נכח בישיבה, אומרים מקורביו כי הוא מעודכן עד לפרטי פרטים בנאמר בשיחות, וכי יהיה מעורב יותר אם יבשילו המגעים בימים הקרובים ותסתמן הסכמה על מרבית הנושאים.
"מה המשמעות של ההתבטאות של אריק (שרון) שאוסלו לא קיים יותר?" שאלו הנדל ושטרן בפגישה. "הרי צריך להיות לכך ביטוי מעשי בשטח. את הרשות הפלסטינית צריך לפרק וכך לעצור את הזרמת הכספים לאירגוני הטרור. את מי שצריך לגרש לטוניס, אנא גרשו".
חברי הסיעה הימנית העמידו עוד שורה של שאלות בעיקר בנושאים המדיניים ובראשן ביטול המטבחון וקבלת החלטות בממשלה או בקבינט בלבד.
כמו כן דרשו הח"כים הוכחה לכך שתקום ממשלה לאומית, שנלחמת עוד יותר מהיום בטרור. בנושא התקציב העלו דרישות לתוספות לעולים, לילדים במצוקה ולעיירות פיתוח, וכן דרשו הרשאה לבנייה בהתנחלויות באזורים שכבר הופשרו לבניה חוקית, וכן קידום חקיקה שתקבע את סמכויות בית המשפט העליון ובג"צ. ככל הנראה יקבלו חברי הסיעה תשובות מחר, בפגישה לילית נוספת שנקבעה בין הצדדים.
ח"כ הנדל הסביר, כי "הבהרנו שאנו בעד ממשלה לאומית, ואם אנו פרטנרים, יש לנו שאלות שעליהן אנו רוצים מענה. אם המדיניות לא משתנה – חבל על הזמן. שידגימו לנו שאוסלו מת כמו שאריק אמר".
השר צחי הנגבי ציין כי המשא ומתן התנהל ב"אווירה חיובית, עניינית ונינוחה, ויש סיבה לאופטימיות בהמשך הדרך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
ח"כ הנדל: "מה המשמעות שאוסלו לא קיים?"
אתר הכנסת
צילום ערוץ 2
ח"כ ליברמן. לא נכח בשיחות
צילום ערוץ 2
מומלצים