שתף קטע נבחר

נתניהו ושרון: מי מילכד את מי?

מקורבי נתניהו: "שרון נכנס למלכודת של עצמו. מינוי נתניהו לשר חוץ ישרת אותו". מקורבי שרון: שר חוץ עובד אצל רה"מ ולא להיפך

בעקבות הודעתו של בנימין נתניהו בצהרים (ג') כי יסכים לשמש כשר חוץ בממשלת שרון עד הבחירות, אמרו מקורבי נתניהו כי "הוא הצליח להתחמק מהחיבוק של שרון ולהיות זה שמחבק את ראש הממשלה".
מקורבי נתניהו כי אמרו כי הוא השיג למעשה את מה שרצה – בחירות מוקדמות - ומהעמדה הזו הוא מוכן לשמש כשר חוץ. "מינויו לשר חוץ אף יכול לשרת אותו, משום שעד היום יחסי הכוחות היו ראש הממשלה אריאל שרון מול האזרח המודאג נתניהו, בעוד שכרגע הוא מתמודד מול שרון מעמדה של שר חוץ".
לדברי המקורבים, "מדובר בהתמודדות אינטליגנטית, מעניינת ומתוחכמת, 'התמודדות של חיבוקים'. ביבי נמנע מלהיכנס למלכודת של שר חוץ בלי בחירות מוקדמות, והצליח להיכנס בדיוק בתנאים שהעמיד לקבלת התפקיד".
לטענת הגורמים, "שרון נכנס למעשה למלכודת של עצמו. נתניהו הצליח להכתיב את סדר היום. נראה שיועצי שרון לא לקחו בחשבון את האפשרות שנתניהו ייענה להצעה של שרון".

מקורבי שרון: שר החוץ עובד אצל רה"מ ולא להפך

גורמים בסביבת שרון דחו את טענות אנשי נתניהו, ואמרו כי הסיבה שנתניהו יוכל להיות שר חוץ היא משום שהוא התנער מהדרישות המקדמיות שלו. לדבריהם, הסיבה להתנערותו מדרישותיו המוקדמות היא שנתניהו הבין, לאחר שהוצגה תשובתו לעומת תשובתו של שאול מופז, כי עליו לוותר על התנאים שהציג. "צריך לזכור ששר החוץ הוא זה שעובד אצל ראש הממשלה ולא להפך", אומרים הגורמים, "היעדר תשובה ברורה מנתניהו עם קבלת ההצעה משרון ללא ספק פגעה במעמדו בקרב מתפקדי הליכוד".

הצוותים האסטרטגיים מתגבשים

על רקע מסיבות העיתונאים שכינסו שני המועמדים, מתגבשת תמונה של הצוות האסטרטגי שייעץ לשני האישים בהתמודדות על ראשות הליכוד. נתניהו הגיע למסיבת העיתונאים עם רוני רימון, ידידו ומקורבו, רופא השיניים גבי פיקר, גיל סמסונוב, ודוברו של נתניהו, אביב בושינסקי.
הבוקר הגיע למסיבת העיתונאים שכינס שרון, ליאור חורב, שסייע לשרון במערכת הבחירות האחרונה ויסייע לו בהתמודדות הנוכחית. בנוסף נמצאים בצוות היועצים של שרון שני בניו, גלעד ועומרי, אייל ארד, שהיה ראש המטה האסטרטגי של שרון בבחירות האחרונות, ארנון פרלמן, יועץ התקשורת, אביגדור יצחקי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מזכיר הממשלה גדעון סער והפרסומאי ראובן אדלר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
נתניהו. כבר לא אזרח מודאג
צילום: ערוץ 2
צילום: איי פי
מקורבי שרון: ביבי ויתר
צילום: איי פי
מומלצים