שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  BA דו-חוגי במדעי השינה והבירה

  לרגל פתיחת שנת הלימודים האוניברסיטאית לפני כחודש, אספנו לכם את מיטב החדשות מקמפוסי העולם  בקרוב באוניברסיטת תל אביב

  בית הלורדים ביקר בחומרה את אוניברסיטת ברדפורד. הסיבה: קורס סימסטריאלי בשתייה ותרבות השתייה. הקורס מתמקד בהיסטוריה של תרבות השתייה באנגליה בכלל ובברדפורד בפרט. הלורדים טענו שאין שום סיבה שכספי ציבור יבוזבזו על נוהגי שתיית בירה, הם גם טענו שהאוניברסיטה יזמה את הקורס, על מנת להעלות את מספר הסטודנטים. האוניברסיטה מצידה טוענת כי היא אינה שולחת את הסטודנטים לסרוח בבתי המרזח המקומיים, אלא מעודדת אותם לפתח הבנה מעמיקה, ב"מקום וחשיבות המשקה האלכוהולי בחברה האנגלית שבין 1750 ו-1920".

  בקרוב באוניברסיטת בר-אילן

  סטודנט בן 22 מגלזגו, סקוטלנד, התבשר כי הוא בו זמנית זקן ומידי וצעיר מידי להפוך לשרברב. המסכן מבוגר מידי עבור תוכנית ההשתלמות בת ארבע השנים של רוב האוניברסיטאות, הדורשות מהמועמדים להיות בני 16-21 וצעיר מידי על מנת להשתלב בתוכנית המקוצרת למבוגרים, המיועדת לבני 25 ומעלה. הבחור פנה ל-30 תוכניות שונות ללימודי שרברבות, ומכולן נדחה מפאת גילו.

  בקרוב באוניברסיטת בן-גוריון

  תלמידים בבית הספר בגריניץ', ארה"ב, מעודדים לפצוח בשינה באמצע הלימודים. התוכנית, שנקראת "מועדון שנת היופי", נפתחה על ידי מורה מקומי, שחשב שתלמידיו זקוקים לקצת מנוחה בעולם בו עליהם לדאוג יום-יום למראה, ציונים, חברים ועוד. המועדון מונה כיום כעשרים חברים, שנפגשים בימי שני אחרי צהרים ופשוט נרדמים על מזרונים הפרוסים ברחבי החדר.
  למועדון הנחשק יש אפילו שם לטיני מכובד: “Veny vidi dormivi" שפירושו: "באתי, ראיתי, נרדמתי". דובר מועצת החינוך המקומית מוסר, כי למיטב ידיעתו, בית הספר בגריניץ' הוא היחיד המספק שעות שינה לתלמידיו במקום לגזול אותן מהם.

  ועוד משהו קטן על הוד מלכותה

  ארמון באקינגהאם דוחה את טענותיה של מכשפה רומניה, שבטוחה שהינה מוזמנת לפגוש את המלכה. המכשפה, מריה קמפינה, טוענת כי קבעה פגישה עם המלכה ל-24 לנובמבר, וכי בדעתה להתייצב בארמון ולצייד את המלכה בקמיע מיוחד שיביא לה מזל. קמפינה הנה המכשפה המפורסמת ביותר ברומניה, וככזו הצליחה למלא את כותרות כל היומנים הרומנים, כאשר הודיעה על ההזמנה לארמון המלכה. דובר ארמון המלוכה, למרבית הצער, הכחיש את דבר המכשפה ואמר כי: "ה-24 לנובמבר נופל על יום ראשון. המלכה לעולם אינה פוגשת אנשים בימי ראשון".

  ואיך אפשר בלי: פינת בקהאם השבועית

  לאחר שהעיתונות כולה חגגה על ניסיון החטיפה שלעולם לא קרה של הגברת לבית בקהאם, שלטעמי כולו היה לא יותר מטריק תקשורתי של אלכס פרגוסון , המנג'ר שלא יבחל בדרכים להשכיח את הפסד קבוצתו לשדים הירוקים שלנו, אנו מתבשרים על חדשה מרנינה נוספת מבית היוצר של הגברת. קבוצת הכדורגל של פטרבורו יונייטד היא קבוצה ותיקה בת יותר מ-68 שנים. כמו לכל קבוצת כדורגל שמכבדת את עצמה, גם לפטרבורו יש כינוי שמלווה אותה לאורך כל השנים הארוכות.
  נפל מזלה של הקבוצה האומללה, והכינוי שלה בו היא מתגאה כל כך, הוא לא אחר מאשר "פוש", אותו כינוי ממש בו השתמשה בקהאם בימי ה"ספייס גירלז" העליזים. חושבים שבקהאם תעלוץ על כך שמועדון כדורגל כל כך מכובד נושא את אותו שם בו נהגה לזמר? טעות בידיכם. ויקטוריה לבית בקהאם לא חשבה פעמיים לפני שהוציאה צו מניעה על המועדון הנפלא והתמים לשנו. קראתם נכון - צו מניעה. לטענתה הכינוי הוא סמלה המסחרי, ושפוט לא ייתכן, לא יעלה על הדעת, שמועדון שמשתמש בו מאז שנת 1934 ימשיך לעשות בו שימוש. ואני ממליצה לספורטאי ואוהדי פטרבורו יונייטד לקבל את עצתה של הבקהאמית ולמצוא להם כינוי אחר, ולו רק שלא יקרה וחלילה יקשרו, ולו רק בטעות, ביניהם לבינה.

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  החוג למדעי הבירה
  צילום: איי פי
  צילום: עדיאל מיכאלי
  סמינריון בשינה מתקדמת
  צילום: עדיאל מיכאלי
  מכשפות מרחפות מעל
  פוש
  מומלצים