שתף קטע נבחר

נחמה רונן עברה מה"מרכז" לליכוד

רונן תתמודד בפריימריז על מקום ברשימת התנועה לכנסת. רונן: "החלטתי שאם אני נשארת בפוליטיקה, אעשה זאת במסגרת מפלגה גדולה שלא תתפרק"

נחמה רונן הודיעה היום (ד') לראש הממשלה, אריאל שרון, כי היא עוברת לליכוד, מה שהופך את סיעת המרכז לסיעה של איש אחד, בינתיים, השר דן מרידור. רונן תתמודד בפריימריז על מקום ברשימת התנועה לכנסת.
רונן אמרה לשרון כי תצטרף לליכוד "משום ששרון גילה מנהיגות כאשר לא נכנע לסחטנות והחליט להקדים את הבחירות". שרון בירך אותה על צעדה. לדברי רונן, "בעידן של בחירה בפתק אחד המפלגות הגדולות הן אלו שישרדו, וחשוב שיהיו שתי מפלגות גדולות חזקות, והמפלגה הגדולה שאני הכי קרובה אליה, זו מפלגת הליכוד".
רונן שעברה למפלגת המרכז מ"צומת", אמרה ל-ynet: "אני שלמה עם ההחלטה. התלבטתי בתקופה האחרונה האם להישאר בפוליטיקה, והחלטתי שאם אני נשארת, אעשה זאת במסגרת מפלגה גדולה שלא תתפרק, ואפשר יהיה להתקדם בה".
רונן הדגישה כי לא הביעה תמיכה בשרון או בביבי, אך תסייע לליכוד במערכת הבחירות הנוכחית.

התפרקות המרכז

מפלגת המרכז מתפרקת בימים אלה וכל אחד מחלקיה אורז את חפציו. דומה שרובם עושים את הדרך לליכוד. השר רוני מילוא וחברי הכנסת יחיאל לסרי ודוד מגן הודיעו כבר לפני מספר חודשים שיתמודדו על מקום ברשימת הליכוד בפריימריס הקרובים. לכל אחד מהם מגיע 1,270,000 שקל מכספי מימון מפלגות, שיסייע להם להיבחר שוב. עם התקציב הזה הם ינועו אל מפלגת היעד.
ח"כ חיים כץ שהודיע אף הוא היום על התפטרותו ממפלגת "עם אחד" נתקל בבעיה קשה יותר. כץ מעוניין למצוא אחסניה פוליטית חדשה עקב יחסים רעועים ביותר עם ח"כ עמיר פרץ. פניו של כץ הן ככל הנראה לליכוד, אולם הוא הודיע כי בינתיים הוא עדיין שוקל את צעדיו. על פי החוק הקיים, לא יכול ח"כ לערוק מסיעה בת שני ח"כים וליטול את כספי המימון, כי אלה נחשבים שייכים למפלגה. אלא שהערב הגיעו כץ ופרץ להסכמה, כי כץ יוכל לקחת חלק מהכסף המגיע לו כדי לממן ריצה מחודשת לכנסת במסגרת אחרת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
נחמה רונן
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים