שתף קטע נבחר

"אין לי כסף, אז הפלתי את התאומים"

מייד שנכנסה להריון ידעה גלית (31), אם לשניים ממרכז הארץ, כי היא חייבת לעשות הפלה. "בעלי ואני בחובות, והילדים אוכלים אצל אמא שלי כי אין לי מה לתת להם. איך אני יכולה להביא לעולם עוד ילד?". רק כשהחלו תהליכי ההפלה הבינה גלית שהיא הולכת לאבד, בעצם, תאומים. "אני מצטערת", היא אומרת בכאב, "אבל לא הייתה לי ברירה"

"אני מצטערת על הרגע שבו ביצעתי הפלה ואיבדתי את התאומים שלי, אבל לא הייתה לי ברירה. המצוקה הכלכלית שאני נמצאת בה לא מאפשרת לי לגדל עוד שני ילדים". כך אומרת בכאב גלית, שהפסיקה לפני שלושה חודשים את הריונה. סיפרה התפרסם היום (ה') ב"ידיעות אחרונות".
גלית (שם בדוי), בת 31 ממרכז הארץ, היא אם לשני ילדים. עד לפני שנתיים עבד בעלה במקום ששילם לו שכר גבוה ואילו היא עבדה במשרד ממשלתי. לאור מצבם הכלכלי השפיר רכשו בני הזוג דירת ארבעה חדרים.
אולם באחרונה פוטר הבעל ממקום עבודתו והחל לעבוד במקום אחר, שם הוא משתכר 4,500 שקל. גלית נאלצה להפסיק את עבודתה לאחר שהתברר כי אחד מילדיה חולה, דבר שאינו מאפשר לה לעבוד ברציפות.
"החיים שלנו הפכו קשים יותר, נקלענו לחובות, ואנחנו לא עומדים בתשלומי המשכנתא", מספרת גלית. "צברנו חובות בבנקים, והחיים הטובים נגמרו. אין לי כסף לאכול. הילדים שלי נמצאים במשך היום אצל אימא שלי, שם הם אוכלים, ומשם הם מביאים לי פיתה כדי שיהיה גם לי מה לאכול. ערמות הכביסה בבית גדולות כי אין לי כסף לקנות אבקת כביסה. איך אני יכולה להביא לעולם עוד ילד במצב כלכלי כזה?" היא שואלת.
במאי האחרון גילתה לפתע גלית שהיא בהריון. כבר באותו רגע החליטה שהיא מפסיקה את ההיריון ומפילה את העובר. "אמרתי לעצמי שאני לא רוצה ללדת כי אין לי איך לדאוג לילד שייוולד. אין לי איפה לשים אותו, אין לי ממה להאכיל אותו, ואין לי כסף להוציא על בגדים וטיטולים. המצב קשה, ואין אפשרות להאכיל עוד פה", היא אומרת בעצב.
גלית פנתה לוועדה להפסקת הריון באחד מבתי החולים, אולם חברי הוועדה סירבו לאשר את הפסקת ההיריון. גם בבית-חולים נוסף שאליו פנתה דחו את בקשתה. לחברי הוועדה בבית-החולים השלישי היא כבר בחרה שלא להגיד את האמת. במקום לתאר את מצבה הכלכלי העגום, הסבירה גלית כי היא סובלת ממצוקות נפשיות וחוששת כי תפגע בתינוק שייוולד. הפעם הוחלט לאשר לה הפסקת היריון.
במהלך ההכנות להפסקת ההיריון נדהמה גלית לשמוע מפי הרופאים כי היא נושאת ברחמה תאומים. "הרגשתי מאוד קשה עם זה", היא נזכרת. "במקביל ניסו בני המשפחה שלי לשכנע אותי שלא להפסיק את ההיריון".
באוגוסט הפילה גלית את התאומים ושבה הביתה שבורה: "קשה לי עם כל מה שקרה. עכשיו שאני חושבת על זה, אני מצטערת שהפלתי, אבל אני יודעת שלא יכולתי אחרת. לאיזה עולם הייתי מביאה אותם. חבל שבגלל מצוקה כלכלית צריך להפסיק היריונות ולאבד חיים חדשים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
גלית. "לאיזה עולם הייתי מביאה את הילדים האלה?"
צילום: צביקה טישלר
מומלצים