שתף קטע נבחר

"ישראל אחרת": מונעים מאיתנו להתמודד בבחירות

צעירי המפלגה עתרו לבג"ץ: בגלל העיצומים במשרד הפנים - אין באפשרותנו להירשם לבחירות הקרובות. תשובת בג"ץ אמורה להתקבל ביום ראשון

מייסדי מפלגת "ישראל אחרת" המתכוונים לרוץ לכנסת בבחירות הקרובות, הגישו היום (ה') עתירה לבג"ץ נגד רשם המפלגות, משרד המשפטים ומשרד הביטחון.
יום שני הקרוב, ה-11 בנובמבר, הוא התאריך האחרון בו יכולות מפלגות מאושרות להירשם לבחירות הקרובות. בעתירה נטען כי בגלל העיצומים במשרד הפנים אין למפלגה אפשרות להציג תעודות זהות של כמאה אזרחי מדינת ישראל התומכים בהם כמתחייב בחוק.
על פי העתירה, פניית המפלגה לועדת חריגים במשרד הפנים, בבקשה לקבל את האישורים הדרושים טרם נענתה, ומן המשרד נמסר להם בעל פה כי הסיכוי שבקשתם תיענה בחיוב הינו קלוש. כמו כן סירב משרד המשפטים לקבל העתקי תעודות זהות של ראשי המפלגה, המצורפות לספחים, שיעידו כי הם אמנם אזרחי מדינת ישראל.
"זוהי זכותנו הדמוקרטית להתמודד בבחירות", קבל אליאור שועה-חיים, מראשי המפלגה, "אבל לוח הזמנים המטורף לא מאפשר לגופים חדשים את האפשרות להתמודד. השביתה במשרדי הממשלה מונעת מאיתנו למלא את חובתינו. הקומבינות הפוליטיות מובילות למצב בו קבוצות חדשות שמנסות להציב אלטרנטיבה אינן יכולות לעשות כן".
תשובת בג"ץ לעתירה אמורה להתקבל ביום ראשון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
בועז נול. "ישראל אחרת"
שאולי שם טוב
מומלצים