שתף קטע נבחר

בשבוע הבא יוחלט: האם לקיים פריימריז בעבודה

לאחר שהערב החליטה לשכת מפלגת העבודה לדחות את ההכרעה בסוגייה. ביום רביעי יכונס מרכז המפלגה בתל אביב כדי להכריע האם לקיים את הפריימריז בקרב כל חברי המפלגה

מרכז מפלגת העבודה יכונס ביום רביעי הקרוב בבית החייל בתל אביב להכריע אם לקיים פריימריז פתוחים, בקרב כל חברי המפלגה כדי לבחור את הרשימה לכנסת.
בישיבת לשכת המפלגה הערב (יום ה') ניטש ויכוח בין תומכי הפריימריז (מצנע ורמון) לבין אנשי בנימין בן אליעזר, המתנגדים לפריימריז. כמו כן הוחלט הערב לכונן ועדה בראשות עו"ד משה שחל, שתכין את רשימת המתמודדים. ועדה אחרת בראשות עו"ד דוד ליבאי תנסח את תקנון המפלגה המעודכן.
הויכוח על שאלת הפריימריז צפוי להתלהט בשבוע הבא, עד לכינוס המרכז. אנשי בן אליעזר מעוניינים בביטול הפריימריז משום שהם נהנים מרוב בקרב צירי ועידת מפלגת העבודה אשר יאשרו כל רשימת חברי כנסת המועדפת מבחינתם. לעומתם, חברי כנסת כאופיר פינס ואברום בורג, והמתמודד עמרם מצנע, מעונינים בפריימריז פתוחים.
הערב ניסה ח"כ אפרים סנה להוביל מהלך מזורז בישיבת הלשכה ולערוך הצבעה במקום על ביטול הפריימריז. המזכ"ל אופיר פינס בלם את הניסיון: "זה בניגוד לחוקה", צעק פינס, "צריך לכנס מרכז בשאלה כה כבדה ומשמעותית". בתום הישיבה הוחלט כי המרכז יאמר את דברו בנושא.
במטה מצנע זועמים על הניסיון לביטול הפריימריס הערב. "פואד מנסה לגנוב את מהפלגה מחבריה ואני לא אתן לו לעשות זאת", אמר בתגובה עמרם מצנע. "הנכס הגדול של העבודה הוא עשרות אלפי חבריה ואני מתחייב לפעול לשמירת הקשר הישיר בין חברי המפלגה לנבחרים שלה באמצעות פריימריז".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פואד. הקרב על הפריימריז
צילום: רויטרס
מומלצים