שתף קטע נבחר

נתניהו: לא אנסה לשנות מדיניות הממשלה

המטרה: להימנע מעימות עם שרון בנושא המדיני - ולמקד את קמפיין הבחירות בנושא הכלכלי. שרון לא מוותר ומכנס דיון במפת הדרכים האמריקנית

שר החוץ בנימין נתניהו הודיע בשבת כי אין בכוונתו לשנות את מדיניות הממשלה בנושאים המדיניים בתקופה שעד הבחירות.
בהודעה שפרסם נתניהו לאחר שיחה עם ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, הוא אמר כי למרות שעמדותיו המדיניות ידועות, הוא לא יפעל לשינוי מדיניות הממשלה.
ההערכה היא כי נתניהו מבקש להימנע מעימות עם שרון בנושא המדיני, כדי למקד את הקמפיין במצב הכלכלי. לעומת זאת, שרון ואנשיו מנסים לגרור את נתניהו בכוח לעימות בנושא המדיני, ולהציג את נתניהו כמי שעמדתו תפגע ביחסי ישראל וארה"ב.
ביום שני הקרוב יכנס שרון דיון בנושא תגובת ישראל להצעת האמריקנים. תגובת ישראל אמורה להימסר בשבועות הקרובים. מפת הדרכים משרטטת את השלבים שאמורים לבצע הישראלים והפלסטינים עד להקמתה של מדינה בגבולות זמניים ולאחר מכן קיום מו"מ להסדר קבע, תוך שלוש שנים.
נתניהו, שמתנגד להצעה, אמר עם כניסתו לתפקיד שר החוץ, כי מפת הדרכים האמריקנית איננה רלוונטית כרגע. מקורביו אומרים ששרון מנסה להציג את נתניהו כמתנגד העיקרי למפת הדרכים משיקולים פוליטים "אבל צריך לזכור שגם שר הביטחון שאול מופז מתנגד אליה".
אנשי שרון אומרים מצידם כי יש חשיבות גדולה לדיון בהצעה האמריקנית, כיוון שישראל מבקשת מארה"ב סיוע כלכלי. לדבריהם, "נתניהו אמור להשתתף בגיבוש התשובה לאמריקנים למרות הצהרותיו כי היא אינה רלוונטית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מנסה למלכד את נתניהו?
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
מנסה למלכד את שרון?
צילום: רויטרס
מומלצים