שתף קטע נבחר

הפריימריז בליכוד: ב-28 בנובמבר

כך הסכימו הלילה נציגי שרון ונתניהו. הבחירות לרשימת הליכוד ייערכו ב-8 לדצמבר. יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב בוים: הליכוד מפסיד זמן בהתמודדות עם העבודה, שתבחר את היו"ר שלה כבר ב-19 בנובמבר

בישיבה שהתקיימה הלילה (א') בין חבר הכנסת ישראל כץ, בא כוחו של שר החוץ נתניהו, לבין אורי שני, לשעבר ראש לשכת ראש הממשלה שרון, הוחלט לקיים ב-28 לנובמבר את הבחירות ליו"ר תנועת הליכוד ומועמדה לראשות הממשלה. השניים קבעו גם כי הבחירות לרשימת הליכוד לכנסת ה-16 יערכו ב-8 לדצמבר.
דובר הליכוד מסר כי לגבי הרכב ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד יגיעו הצדדים להסכמה בקרוב. הוא מסר עוד כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית של הליכוד יהיה גם יו"ר ועדת הפיקוח.
אישים בליכוד מתחו ביקורת על המועד שנקבע לפריימריז ואמרו כי הרצון לתת זמן להתארגנות המועמדים בליכוד להתמודד אחד נגד השני בא על חשבון הקרב האמיתי - מול מפלגת העבודה. ח"כ זאב בוים, יו"ר הקואליציה, אמר ל-ynet: "בעוד שמפלגת העבודה תבחר את היו"ר ב-19 לנובמבר, בליכוד יבחרו כמעט ב-10 ימי הפרש את יו"ר התנועה. לדעתי, עדיף היה לקצר את משך ההתמודדות לפריימריז של הליכוד, כדי להרוויח יותר זמן בהתמודדות מול מפלגת העבודה. אנו עלולים למצוא את עצמנו נכנסים לבחירות באיחור מסוים, אך כנראה שהעדיפו את היערכות המתמודדים לראשות הליכוד".

סיכום נוסף: יוחלף יו"ר ועדת הבחירות בליכוד

בישיבה בין כץ לשני הוחלט גם כי השניים ישמשו כיושבי ראש משותפים לוועידת הליכוד השלישית ויכהנו כחברי הנשיאות היחידים של הוועידה. ביום שלישי תתכנס הוועידה בגני התערוכה, וחבריה יהפכו באופן פורמלי לחברי מרכז.
מקורות בליכוד ביקרו גם את ההחלטה הזו ואמרו כי עשוי להיווצר מצב שבו "שני סוסים מובילים עגלה אחת, כשכל סוס סוחב לכיוון אחר", מכיוון שלא הצליחו למנות יו"ר שיהיה מוסכם על שני הצדדים.
חידוש נוסף שעולה מן הישיבה הלילית הוא שהצדדים מסכימים להדיח את מי שכיהן כיו"ר ועדת הבחירות בליכוד, השופט בדימוס אורי שטרוזמן. על-פי הודעת דובר הליכוד, יש הסכמה על כך שצריך למנות לשופט מוסכם. מאחר שנתניהו מתנגד לבחירתו של שטרוזמן - בטענה שהיו אי-סדרים בפריימריז הקודמים, שבהם הפסיד - עולה מן הדברים ששטרוזמן לא יכהן הפעם כיו"ר הוועדה. גורמים בליכוד אמרו בתגובה כי אין מדובר בהדחה, אלא בבחירת שופט מוסכם אחר.

נתניהו לשרון: אפעל בהתאם לקווי היסוד

שר החוץ, בנימין נתניהו, כתב הבוקר באיגרת לראש הממשלה שרון כי "יפעל ככל חבר בממשלה בהתאם לקווי היסוד, גם עם עמדותיו שונות". עוד כתב נתניהו לשרון באיגרת כי למרות הנסיבות המורכבות בהן הוא משרת בממשלה ומתמודד מול שרון בבחירות, חובתו של כל אחד מהם להציג לבוחרים את פתרונותיו לארבע השנים הקרובות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
שרון ונתניהו. פסגה ב-28 לחודש
צילום: ערוץ 1
מומלצים