שתף קטע נבחר

ישיבת ממשלה ברוח הפריימריז בליכוד

ראש הממשלה הרגיז את שר החוץ, כאשר דיבר על "הממשלה הבאה שאקים", ואחר-כך השתיק אותו. נתניהו אמר כי "יפעל בהתאם לקווי היסוד של הממשלה", אבל מתח ביקורת על הרפורמה במס

סימני הבחירות המתקרבות לראשות תנועת הליכוד ניכרו היטב בישיבת הממשלה היום (א'), שחלק לא-מבוטל ממנה הוקדש לדברים בעלי אופי פוליטי של שני המועמדים לראשות הליכוד - אריאל שרון ובנימין נתניהו.
במהלך הישיבה אמר ראש הממשלה שרון כי הוא רוצה להגיב לידיעה שהתפרסמה היום בכלי התקשורת, לפיה בכוונתו להציג לקראת הפריימריז את "השלישיה הפותחת" שלו, הכוללת אותו עצמו, את מופז כשר הביטחון, ואת אולמרט כשר החוץ - בלי נתניהו. "הבוקר כשהקריאו לי את כותרות העיתונים הופתעתי לשמוע על כוורות וסיכומים", אמר שרון, "אני רוצה להודיע שכל הידיעות האלה אין להן יסוד. אין סיכומים ואין התחייבויות. הסברתי זאת לשרי הליכוד. דבר לא ייקבע לפני הבחירות. כולם צריכים לעבוד יחד ובשקט".
בתוך כך הרגיז שרון את נתניהו, כאשר אמר: "אני מבקש להכחיש את הידיעה, למרות שהיא לא נוגעת לממשלה הנוכחית, אלא לממשלה הבאה שאקים". נתניהו ביקש להגיב, אבל שרון היסה אותו ואמר שאינו מעוניין לפתוח דיון בנושא.
רק כאשר אמר נתניהו כי הוא רוצה לחזק את דברי שרון, התיר לו ראש הממשלה לדבר. נתניהו אמר כי "אנו עומדים בפני אתגרים רציניים ובראשם אפשרות למתקפה אמריקנית בעיראק. נפעל יחד כדי לדאוג למדינתנו ולהרחיק את הסכנות מעליה. פעלנו יחד בעבר, ונפעל גם עכשיו". הוא חזר על דברים שכתב הבוקר באיגרת לראש הממשלה שרון, לפיהם "יפעל ככל חבר בממשלה בהתאם לקווי היסוד" ולא ינסה לשנות את מדיניות הממשלה לפני הבחירות. נתניהו הוסיף כי עדכן בכך גם ראשי מדינות בעולם, שעמם שוחח במהלך סוף השבוע.
יחד עם זאת, מתח נתניהו - בהתאם לקו שהוא מוביל בקמפיין הבחירות שלו - ביקורת על תוכנית הרפורמה במס. תוכנית הרפורמה של הממשלה לא תביא לצמיחה במשק, ובהיעדר צמיחה היא איננה יכולה לייצר מקומות עבודה חדשים בשוק, אמר נתניהו. הוא הוסיף כי יש להוביל תוכנית הפוכה לגמרי, שעיקרה הורדת מסים - ולא העלאתם - כפי שעשתה הממשלה הנוכחית בשנתיים האחרונות.

מופז: אין התארגנות להחלפת ערפאת

שר הביטחון, שאול מופז, אמר כי הטרור הפלסטיני נמשך מצד כל הארגונים. "ערפאת פועל כדי לקנות זמן לצורך הישרדותו", אמר. לדבריו, אין כל התארגנות להחלפת ערפאת, ויו"ר הרשות הפלסטינית הצליח לדחוק לפינה את דחלאן ואת אבו-מאזן.
שר הביטחון אמר כי לפעולות הצפויות נגד עיראק צפויה להיות השפעה אסטרטגית על האזור, ובין היתר על הסוגיה הישראלית-פלסטינית.
השר יצחק לוי שאל את מופז האם נכונים הפרסומים לפיהם הוא מתנגד למפת הדרכים האמריקנית. שרון מנע ממופז לענות, ואמר כי הנושא יגיע לדיון בממשלה ובקבינט לפני קבלת החלטה בנושא. יצחק לוי דרש שיתקיים דיון לפני מתן תשובה לאמריקנים, והציע להשהות את מתן התשובה עד לאחר הבחירות בישראל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. היסה את נתניהו
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
נתניהו. נפעל יחד
צילום: רויטרס
מומלצים