שתף קטע נבחר

בן אליעזר פתח בקמפיין: "מצנע מנותק וטירון"

את הקמפיין הציג בן אליעזר בבית מפלגת העבודה בתל-אביב. מטה מצנע הביע זעם: יו"ר המפלגה הפך את מרכז המפלגה למטה בחירות פרטי

יו"ר העבודה, חבר הכנסת בנימין בן אליעזר, פתח הבוקר (א') בקמפיין שלו במפלגת העבודה, שרובו ככולו מוקדש לביקורת קשה על יריבו במירוץ, עמרם מצנע. את הקמפיין, שנושא את הכותרת "על הטעויות של מצנע העבודה תשלם ביוקר", הציג בן אליעזר במסיבת עיתונאים שערך בבית מפלגת העבודה בתל-אביב. למרות זאת, בן אליעזר התחייב כי אם יפסיד במרוץ, לא יפרוש מהמפלגה, אלא יישאר חלק מההנהגה.
באולם בו נערכה מסיבת העיתונאים נתלו שלטי תעמולה נוספים בגנותו של מצנע - "אין זמן לטירונות", "רק לא מצנע", "גמלאים זה לא חרטא", ו"מצנע מנותק".
מטה מצנע הביע זעם על כך שמסיבת העיתונאים של בן אליעזר נערכה דווקא בבית המפלגה. "יו"ר המפלגה הפך הבוקר את מרכז המפלגה למטה בחירות פרטי", נמסר בתגובה, "מטה מצנע מבשר למתפקדים שב-19 בחודש המפלגה תחזור להיות מפלגת כל מתפקדיה".

בן אליעזר מנסה לגייס קולות הערבים והגמלאים

לטענת בן אליעזר, מצנע מתרים בצורה בלתי-חוקית, רוקח "קומבינה פוליטית" עם החרדים ועם אפי איתם, ומתכונן לשריין חמישה מקומות ברשימת העבודה לכנסת לאנשיו. "כמו פיל בחנות חרסינה מסתער מצנע על הפוליטיקה הישראלית ועושה כל טעות אפשרית", נכתב בדפי ההסברה של בן אליעזר.
"אני הולך לנצח ב-19 בנובמבר", אמר בן אליעזר, "אני היחיד שמציג אלטרנטיבה. המועמד שניצב נגדי פיטר את סגניתו בסוף השבוע בגלל שהיא תומכת בי. לוותיקי העבודה הוא קורא 'חרטא'. זו מנהיגות אחרת? זה מראה על חוסר ניסיון פוליטי. אני מסתובב בשטח, פוגש את האנשים, והם מודעים לכך שאנו במצב הקשה ביותר מזה 18 שנה, בביטחון ובכלכלה".
מקורבי בן אליעזר משדרים אווירת ניצחון, למרות שבשיחות רקע הם מודים שהם מודעים לכך שעליהם לעבוד קשה בתשעת הימים הקרובים עד להכרעה. כדי לנצח את יריבו, למרות הסקרים המעניקים למצנע ניצחון קל, הוא מנסה לגייס קולות בעיקר בקרב המתפקדים הערבים והגמלאים. "אלה אוכלוסיות המעריכות יותר מכולן את פרישתו של פואד מהממשלה על הרקע הכלכלי", טענו במטה בן אליעזר.
בן אליעזר הציג שורה של נתונים מסקר שערכה ד"ר מינה צמח, הקובעים כי בקרב תומכי הליכוד קיים סיכוי רב יותר שיעבירו את תמיכתם לעבודה, אם יעמוד בן אליעזר בראשה. עוד עולה מהסקר שהוצג, כי אם יעמוד בן אליעזר בראש המפלגה, יזכה גוש המרכז-עבודה-שמאל ל-55 מנדטים, ובראשות מצנע יזכה הגוש ל-54 מנדטים.

אלמוג: "מצנע הדיח אותי כי אני תומכת בפואד"

חדווה אלמוג, ממלאת מקומו של מצנע בראשות העיר חיפה, שהודחה בסוף השבוע מתפקידה, טוענת כי ההדחה בוצעה על רקע פוליטי. "פואד היה היחיד שתמך בי במירוץ לנעמ"ת, ואני תומכת בו היום", אמרה אלמוג, "מצנע הדיח אותי מתפקידי, ואני שמעתי על כך בתוכנית הרדיו שלו ביום שישי. הוא אפילו לא זימן אותי לשיחה ולא הציג עילה. אם זו הפוליטיקה האחרת שהוא מבטיח – אבוי לנו".
מצנע אמור לערוך הצבעה בקרב חברי מועצת עיריית חיפה בטרם תקבל ההדחה תוקף מעשי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אין זמן לטירונות. בן אליעזר
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
"מרכז המפלגה הפך למטה בחירות פרטי". מצנע
צילום: רויטרס
מומלצים