שתף קטע נבחר

דרעי אסר על ש"ס לעשות שימוש בשמו בבחירות

לאחר שנפגש עם הרב עובדיה יוסף, הודיע יו"ר תנועת ש"ס לשעבר כי לא ייקח חלק במערכת הבחירות הקרובה. "תוציאו מהלקסיקון שלכם את דרעי ותעזבו אותי במנוחה", אמר דרעי

יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, אסר היום (ב') על תנועת ש"ס לעשות שימוש בשמו ובתמונתו בקמפיין הבחירות לכנסת ה-16. דרעי סיפר במסיבת עיתונאים בישיבתו בירושלים כי נפגש עם הרב עובדיה יוסף היום וקיבל את ברכתו להחלטה להישאר, זמנית, מחוץ לחיים הפוליטיים.
בנוסף, הודיע דרעי כי הוא אינו מתכונן לקחת חלק במערכת הבחירות הקרובה. ארבעה חודשים לאחר שחרורו ממאסר הוא נאלץ היום להזים את השמועות התכופות על חזרתו לחיים הפוליטיים בש"ס או בתנועה המתחרה בה.
"עורכי הדין שלי המליצו לי להגיע לערעור בבית המשפט בתיק הציבורי ולבית המשפט העליון שם אני מבקש משפט חוזר - כאזרח מן השורה". הסביר דרעי. "אמרתי זאת לרב עובדיה יוסף ופסיקתו היתה שאני חייב להאזין לעורכי הדין שלי. כעת אני רוצה לעשות סוף לכל השמועות ואומר בצורה חדה וברורה: אני לא מתכונן להתערב במערכת הבחירות הזאת בשום צורה, אנא התיחסו אלי כאל אדם רגיל".
דרעי סירב להביע תמיכה בש"ס או לומר כי הוא מצביע לש"ס, אך במקביל הכחיש ידיעה שפורסמה בשבוע שעבר ובה צוטט כאומר - לא אצביע ש"ס. "הידיעה הזו לא נכונה", הדגיש. "אם כך מדוע אינך מודיע על תמיכה בש"ס?" שאלו הכתבים. "כי אינני מעוניין להיות מעורב פוליטית וזו דרכי להמחיש זאת", התחמק דרעי אך הוסיף, "אני מאחל לכל המפלגות הדתיות הצלחה בבחירות, אני הרי יהודי מאמין".
בקשת הרב עובדיה במוצ"ש היתה כי כל מי שירא שמיים ירתם למען תנועת ש"ס. הפרשנות שלוותה את דברי הרב היתה כי הוא מבקש את תמיכת דרעי. כעת אומרים מקורביו של דרעי כי "הוא סירב להיכנע לדרישתו של הרב".
דרעי סיכם את מסיבת העיתונאים: "יהיו עוד הזדמנויות בעזרת השם", והודיע כי הוא מתפנה ללימודים תורניים וחיי משפחה. "עול ההנהגה לא על כתפיי ואין הצעה כזו על הפרק, אני לא מתכונן להיות מעורב כהוא זה", הדגיש. דרעי לא פירט האם שוחח עם הרב עובדיה בעניינים פוליטיים כגון עתידם של תומכיו הבולטים חברי הכנסת רחמים מלול ודוד טל והשר אלי סוויסה. בחצרו של הרב דרעי הניחו כי למרות הודעתו כי הוא נוטש את הפוליטיקה בשלב זה, הוא יפעל כדי שלמקורביו יימצא מקום ברשימת ש"ס לכנסת הבאה.
יצויין כי ח"כ דוד טל ביקש לערוך מסיבת עיתונאים אחר הצהריים אולם דקות לפני תחילתה היא בוטלה.
יו"ר תנועת ש"ס השר אלי ישי העדיף הערב לראות בדברי דרעי ציות להוראת הרב עובדיה יוסף. בהודעת השר ישי נאמר כי "דרעי שב והדגיש היום את לחם חוקו ועיקר העיקרים שתלמידי מרן הרב עובדיה יוסף יפעלו אך ורק על פי הוראותיו של מרן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
דרעי. ארכיון
צילום: דלית שחם
מומלצים