שתף קטע נבחר

רמון הודיע: אמשיך להתמודד על ראשות העבודה

במסיבת עיתונאים תקף רמון את מצנע ואמר: "למרות כל הסקרים, אני אהיה יו"ר המפלגה ב-19 בנובמבר". שוחט: "רמון עשה טעות. אני עובר למצנע". בן אליעזר: "אני מברך על כל מי שיתמודד במערכה הזאת"

"לעסק פרטי אי אפשר לבוא ללא נסיון, אבל מדינה זו הפקרות. אפשר להנהיג מפלגה חשובה ללא ניסיון?", כך אמר הערב (ב') רמון בהתקפה חריפה מאי פעם על יריבו עמרם מצנע.
ח"כ אברהם (בייגה) שוחט הסיר את תמיכתו מחיים רמון בעקבות הודעתו כי יתמיד במירוץ עד הסוף. "רמון הפר את כל הסיכומים ביננו, ואני מסיר את תמיכתי ממנו", הודיע שוחט. הוא הוסיף כי הודיע לעמרם מצנע שיתמוך בו בשמונת הימים שנותרו עד לקיום הפריימריז בעבודה. שוחט הביע כעס ותמיהה על החלטתו של רמון, וכינה אותה "שגיאה פוליטית ממדרגה ראשונה".

רמון: מאמין בניצחון

במסיבת עיתונאים בסניף מפלגת העבודה בחולון, אמר רמון כי הוא מתכונן להמשיך במירוץ ולנצח ב-19 בנובמבר בהתמודדות על ראשות מפלגת העבודה.
מקורביו של רמון סיפרו הערב ל-ynet כי רמון התלבט קשות בשאלה האם להתמודד או לפרוש, כדי לאפשר הכרעה מהירה בפריימריז. בסופו של דבר יודע רמון כי מדובר בהכרעה שעשויה היתה לסיים את דרכו הפוליטית משום שדבק בו דימוי של פוליטיקאי שאינו מתמיד ואינו מסיים שום משימה שנטל על עצמו.
"אני מאמין שאם הציבור ידע מי אחראי למצב הקשה - אנו ננצח. אני חושב שאני יודע איך לעשות את זה וגם אם לא ננצח ונצטרך להקים קואליציה עם הימין, אני יודע איך לעשות את זה. אני היחיד שעשה זאת בעבר ויעשה זאת בעתיד. אם צריך להיות ראש אופוזיציה - אני אהיה ראש אופוזיציה", אמר רמון.
"ב-19 בנובמבר יש לנו הכרעה חשובה, לא רק למפלגת העבודה, אלא למדינת ישראל. אני מבקש שתכנסו לקלפי ותחשבו למי יש תוכנית ולמי יש רקורד של ביצוע ומי באמת לא היה מוכן להיות שותף לממשלה של כלום. למרות כל הסקרים אני אהיה יו"ר המפלגה", אמר.
ח"כ אברהם בורג (עבודה) הביע תמיכה מלאה ברמון לאחר שהודיע על החלטתו. הוא גיחך על כך שבעבר לא זכה לתמיכתו של רמון. "אני הבטחתי לחיים שאני אתמוך בו כמו שהוא תמך בי, כי מה שווה פוליטיקה בלי יצרים".
בורג תיאר את מערכת הלחצים שהופעלה לאחרונה על רמון מצד בכירי העבודה כדי להביא לפרישתו. "הלחץ שהופעל על חיים היה בלתי נסבל. אין דבר יותר נוח למועמד שאיננו מוביל בסקרים לנטוש את המערכה שבוע לפני ההתמודדות. אין יותר קל מלברוח כאשר קשה לך. הוציאו לחיים שם רע בפוליטיקה של מפלגת העבודה ולזכותו ייאמר שבכל פעם הוא לא בא להשיב מלחמה השערה. עכשיו הוא בא לקמפיין וכל הערימה נופלת לו על הראש".
ל-ynet נודע כי אמש התקיימה ישיבה מכרעת במטה רמון, שם הוביל שוחט את מחנה הלוחצים על רמון שיפרוש מן המירוץ יחד עם יוסי ביילין. מנגד עמדו דליה איציק ואיתן כבל, שהוסיפו לדרוש מרמון להמשיך במירוץ.

הפתעה במטה מצנע

עמרם מצנע קיבל את הודעת רמון על המשך המירוץ במהלך כנס בחירות שערך בהרצליה. במטה מצנע קיבלו את ההודעה בהפתעה, ואמרו כי "לא ברור לנו מה קרה, ומה הוביל את רמון לצעד הזה". בכירים במטה מתחו ביקורת על החלטתו של רמון להמשיך במירוץ, ואמרו כי הוא למעשה בוחן רק את עתידו האישי ואינו רואה את שקורה במפלגה.
מצנע עצמו קיבל את הודעתו של רמון במילים: "זוהי זכותו המלאה לרוץ. חיים הוא איש פוליטי מנוסה והוא יודע מה לעשות".
המועמד השלישי, בנימין בן-אליעזר, אמר: "אני מברך על כל מי שמתמודד במערכה הזאת, אך אני בטוח בנצחוני ב-19 לחודש".
במטה הבחירות של בן אליעזר מקווים כי סטייה קלה של תוצאות הפריימריז מהאמור בסקרים תביא אותם כעת לסיבוב שני מול עמרם מצנע.
השר לשעבר יוסי ביילין הודיע כי יוסיף לפעול לשכנועו של חיים רמון לפרוש מן המירוץ. "אני מצר על החלטתו של רמון, משום שמול בן-אליעזר צריך לעמוד רק מועמד אחד, בעל הסיכויים הגדולים ביותר", אמר ביילין. "כך ניתן יהיה להחליף את הנהגת מפלגת העבודה ולהעניק סיכוי למחנה השלום לנצח בבחירות".

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי וחנן גרינברג


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:ערוץ 2
חיים רמון. "לא פורש"
צילום:ערוץ 2
בן אליעזר. "מברך על כל מתמודד"
צילום: רויטרס
מומלצים