שתף קטע נבחר

בחירות אלטרנטיביות: חברי המפלגות "ירוצו" לכנסת

פרויקט "פתק" ייפתח בריצה המונית לרחבת הכנסת ויסתיים בפיקניק בגן הוורדים ובהרשמה למערכת הבחירות האלטרנטיבית. יוזמי הפרויקט: "נוצרנו כדי לרוץ אבל לא להיבחר לכנסת". מוזמנות: מפלגות חתרניות וקיקיוניות

מפלגות חתרניות, אנטי ממסדיות או קיקיוניות מוזמנות להשתתף בשבת הקרובה בטקס לפתיחת מערכת בחירות אלטרנטיבית, שיתקיים בצהריים בירושלים. טקס הפתיחה יכלול ריצה המונית מרחבת מוזיאון ישראל לרחבת הכנסת ויסתיים בפיקניק חגיגי בגן הוורדים.
ההרשמה אינה מותנית בתשלום, מספר חברים מינימלי או כל נתון אחר. "רצוי שיהיה למפלגה מצע", מסביר טל אדלר, מיוזמי הפרוייקט, "אבל "'אין לי מצע', עשוי לשמש כמצע מצוין. כל מי שרוצה להירשם כמפלגה, ישתתף בריצה לאורך 150 מטר. ממש לפני הכנסת נחתוך שמאלה לגן הוורדים, נעשה פיקניק וכל בנאדם או קבוצה שירצו להקים מפלגה, יבואו ויירשמו".
פרויקט "פתק" הוקם על ידי אדלר, בן 33, מרצה בבית הספר לצילום והדמייה מוסררה בירושלים, ובמכללת הנגב לצילום ולאמנות, במטרה להתמודד בבחירות לכנסת ה-16. "נוצרנו כדי לרוץ לבחירות", מסביר אדלר, "אבל לא כדי להיבחר לכנסת". רוב חברי הפרויקט הם אמנים, יוצרי תוכן ואנשי מדיה. "אנחנו מחפשים במות ציבוריות כדי העביר מסרים של מודעות חברתית, פארודיה, ביקורת והצעה אלטרנטיבית חיובית".
במצע של "פתק" המופיע באתר המפלגה (ראו קישור מימין), נכתב כי "חלק מערכי הבסיס שאותן מציעה ומקיימת 'פתק' בפעולותיה הם הפקפוק והשאלה, המודעות והיצירה, החיוב והאהבה. 'פתק' זה הדבר האמיתי, מה שיקים אתכם בבוקר ויפיל אתכם למיטה, זה כישלון צפוי מראש עם טעם של הצלחה מסחררת".
חברי "פתק" תכננו לאסוף את הכסף הדרוש להרשמתה, אך הקדמת הבחירות טרפה את הקלפים ולכן הוחלט על מערכת הבחירות האלטרנטיבית.
חברי "פתק" מתכננים להציב ביום הבחירות קלפיות מטעמם בערים מרכזיות, עם פתקים המייצגים את כל המפלגות הרשומות אצלם. "בכל מקרה, חשוב לציין שלמערכת שלנו אפשר להירשם עד יום לפני הבחירות, לא כמו אצל האלה. לריצה עצמה מומלץ להגיע בבגדים ססגוניים".


האתר - www.pettek.org

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הכנסת מחכה לאנשי "פתק" (צילום ארכיון)
צילום: זום 77
מומלצים