שתף קטע נבחר

התפזרה הכנסת ה-15; הח"כים בחופש

בתום מושב דרמטי, שבסיומו הודיע ראש הממשלה על פיזור הכנסת יוצאים הח"כים לחופשה של שלושה חודשים. ויש גם חבר כנסת חדש - פיני צברי מש"ס, שיכהן כח"כ במשך יום אחד, אך יזכה לשלוש משכורות

הכנסת ה-15 מתפזרת הערב (יום ד') ויוצאת לפגרת בחירות שתימשך עד אמצע חודש פברואר. על פי התקנון תתכנס אז הכנסת, גם אם עד אז לא ירכיב ראש הממשלה הנבחר קואליציה. הכנסת הנוכחית תכונס לישיבה נוספת אחת בלבד, ככל הנראה בתחילת דצמבר, לאישור תקציב המדינה בקריאה שניה ושלישית.
הכנסת הספיקה לכהן במושב הנוכחי פחות מחודש, אך בחודש האחרון אירעו שורה של ארועים פוליטיים דרמטיים, מפרישת מפלגת העבודה מהקואליציה, דרך כישלון המגעים עם הימין כדי ליצור ממשלה צרה ועד להודעת ראש הממשלה על פיזור הכנסת והקדמת הבחירות.
אירוע דרמטי נוסף הוא אישור התקציב בקריאה ראשונה. בתחילת החודש הבא תבקש הממשלה לאשר את התקציב בקריאה סופית. בשל היות הממשלה כעת ממשלת מיעוט צפוי לה קרב נוסף על אישור התקציב.
חברי כנסת רבים פרשו מהפוליטיקה בימים האחרונים, החל מאמנון רובינשטיין וענת מאור (מרצ), דוד טל (ש"ס) וכלה בנחום לנגנטל (מפד"ל) שהודיע הבוקר על פרישה מהפוליטיקה.
עד להשבעת הכנסת החדשה, ה-16 במספר, עתידים כשליש מחברי הכנסת להתחלף ופנים חדשות רבות צפויות להיראות בבית המחוקקים.
פיני צברי (ש"ס) יהיה חבר כנסת ליום אחד בפועל, בשל התפטרות ח"כ טל שתכנס מחר לתוקף. בשל התפטרות טל, יגיע צברי לישיבה אחת בלבד על התקציב, אך יזכה בשלוש משכורות מלאות על פועלו שימשך כביכול עד ליום הבחירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הכנסת. יוצאים לפגרה?
צילום: איי פי
זום 77
דוד טל פורש. פיני צברי ייכנס
זום 77
מומלצים