שתף קטע נבחר

ביילין, רשף ומסאלחה עוברים מרמון למצנע

שלשום הודיע גם ח"כ שוחט כי יתמוך במצנע בעקבות הודעתו של חיים רמון כי יתמיד במרוץ עד הסוף

החברים עוזבים את ח"כ חיים רמון המתמודד על ראשות העבודה. אחרי נטישת אברהם (בייגה) שוחט הודיעו הערב (יום ד') גם חברי הכנסת צלי רשף ונואף מסאלחה, והשר לשעבר יוסי ביילין, כי הם מעבירים את תמיכתם למועמד המוביל, עמרם מצנע.
באחרונה הפעילו השלושה לחצים על רמון לפרוש מן המרוץ, כדי שלא לחבל בסיכויים לנצח את בנימין בן אליעזר. לאחר שרמון סירב לפרוש, החליטו השלושה הערב שלא לתמוך בו.
ביילין ורשף הסבירו הערב בהודעה משותפת כי הבחירות ב-28 בינואר הן מהגורליות שידעה ישראל, ואולי הגורליות ביותר למפלגת העבודה מאז ומתמיד. בהודעה נכתב כי "בעת שאנו עומדים בהכרעה בין להיות ליכוד ב' בראשותו של בן-אליעזר, לבין להיות אלטרנטיבה אמיתית וממשית לימין, לא ניתן לאפשר ריצה של שני מתמודדים מול בן-אליעזר, פעולה שרק תחזק אותו".
ביילין ורשף הוסיפו כי הם רואים ברמון מועמד ראוי להנהגת העבודה, ולכן תמכו בו עד כה, מתוך תקווה שיעלה בידו לגייס תמיכה רחבה. "לצערנו, המשך ההתמודדות לא יאפשר לרמון לנצח, וכעת רמון עלול לגרום לסיבוב שני שיקצר את מערכת הבחירות של העבודה, ואף יפגע בסיכוייו של מצנע לנצח".
במטה מצנע הביעו שביעות רצון גדולה מן ההצטרפות של החברים החדשים. עד כה לא נהנו במטה מתמיכה רחבה של בכירי העבודה. בהודעה מיוחדת של המטה נמסר הערב כי הם מצויים בדריכות רבה לקראת יום הבחירות, לנוכח כוחו הרב של בן אליעזר בקרב מתפקדי העבודה. מטה מצנע קרא לבוחרים להקפיד ולהגיע אל הקלפי ביום הפריימריס, ב-19/11 על מנת להבטיח את החלפתו של בנימין בן-אליעזר.
ממטה בן-אליעזר נמסר כי "הצמד ביילין-מצנע מציב את מפלגת העבודה שמאלה ממרצ. זהו צמד שלא יצליח להביא אפילו קול אחד בבחירות מאנשי המרכז והימין, מעיירות הפיתוח ומהשכונות. זהו צמד שהוא החלום הרטוב של הליכוד שהתגשמותו תגרום לאיבוד כל סיכוי להביא למהפך השלטוני שישראל כה זקוקה לו".

מצנע: אם יהיה צורך - ניקח את ש"ס

המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, עמרם מצנע, אמר הערב בכנס בראשון לציון, כי "אם תהיה לי אפשרות להרכיב את הממשלה אעדיף לא לקחת את ש"ס, אך בשביל להוביל מהלך של היפרדות מהפלסטינים - אם יהיה צורך, ניקח אותם".
מצנע הוסיף כי "אני נגד השילוב של דת ופוליטיקה ביחד. אי אפשר לתת למפלגות החרדיות לסחוט את הכספים במדינת ישראל. אנחנו נדרוש מן החרדים שוויון בזכויות ובחובות".

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:ערן (יופי) כהן
ביילין. עובר למצנע
צילום:ערן (יופי) כהן
זום 77
רשף. "לא רוצה שני סיבובים"
זום 77
ארכיון ידיעות אחרונות
נואף מסאלחה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים