שתף קטע נבחר

"שרון מריץ את דן מרידור לראשות עיריית ירושלים"

פרסום ראשון: מקורבו של ראש הממשלה, עו"ד מוטי ברקוביץ', פנה למרידור ולראש העיריה הנוכחי, אהוד אולמרט, והעלה בפניהם את העניין. לדברי ברקוביץ', מרידור צריך להחליט אם לחזור לליכוד

ראש הממשלה אריאל שרון, מנסה להריץ את השר דן מרידור כמועמד הליכוד לראשות עיריית ירושלים. כך נודע אמש (ד') ל-ynet. בימים האחרונים פנה עו"ד מוטי ברקוביץ', מקורבו של שרון, לדן מרידור ולראש העיריה הנוכחי, אהוד אולמרט, והעלה בפניהם את הרעיון.
גורמים בכירים בליכוד אמרו ל-ynet כי אין ספק שמדובר במהלך של ראש הממשלה וכי ברקוביץ' לא היה עושה מהלך כזה על דעת עצמו. הגורמים ציינו שגם עומרי שרון, בנו של ראש הממשלה, יודע על הכוונה להריץ את מרידור. לדבריהם, הדבר נובע מרצון להחזיר את מרידור לליכוד ובמקביל לא "להפקיר" את ירושלים בידי מועמדים לא ראויים, אם אולמרט יחליט לחזור ולהתמודד על מקום בכנסת.
השר מרידור שוהה בימים אלה בארה"ב, במסגרת משלחת ישראלית שנפגשת לשיחות אסטרטגיות עם בכירים אמריקנים, בעיקר כדי לדון בנושא עיראק. לאחרונה פורסם כי מרידור שוקל להצטרף לשינוי ואף נפגש עם ראש התנועה, ח"כ יוסף (טומי) לפיד.
עו"ד ברקוביץ' אישר ל-ynet שהוא שוחח עם מרידור בנושא. "מועמד הליכוד לראשות העיר צריך להיות בשיעור קומה שיאפשר לו להיכנס במערכת בחירות של חודשיים לנעליים של אולמרט. אינני מכיר מישהו בליכוד שיכול להיכנס בחודשיים לנעליו של אולמרט ולקחת את ראשות העיר. מדובר ברעיון שהוא Win-Win Situation, רק שהחתן הראשי נמצא כעת בארה"ב ואנחנו מחכים לתשובתו".
לדברי ברקוביץ', ראש הממשלה מעוניין בהרצת מרידור כמועמד לראש עיריית ירושלים, כי "זה מחזק את המרכז הפוליטי שלו ואת תדמיתו כמי שמשיב את הבנים הביתה לליכוד. ושרון רוצה את מרידור בליכוד".
ברקוביץ' אומר עוד כי גם אולמרט מעוניין במרידור כמחליפו. "העניין הוא שכדי שרעיון זה יוכל להתממש, אולמרט צריך לקבל את אחד התיקים הבכירים - חוץ, אוצר או ביטחון, משום שאחרת, אמר אולמרט בעצמו, הוא יעדיף להישאר בעיריה. מרידור צריך להחליט שהוא חוזר לליכוד".
כמו כן הוסיף ברקוביץ' כי אחת מהשאלות שמנסים למצוא להן מענה כרגע, הוא מה להציע למרידור אם אולמרט יחליט להישאר בעיריית ירושלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
החתן בחו"ל. מרידור
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים