שתף קטע נבחר

מופז הודיע: אתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת

גורמים במערכת הפוליטית העריכו: הוא מחפש "גב פוליטי"; שרון אמנם הבטיח לו את תיק הביטחון בממשלתו אך הוא נערך גם לאפשרות שנתניהו יגבור על שרון בליכוד וינצח בבחירות

שר הביטחון, שאול מופז, הודיע הבוקר (ה') שבכוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. הערב יגיע מופז למצודת זאב בתל אביב ויגיש את טופס התפקדותו לליכוד.
גורמים בסביבתו אמרו שמופז נענה בכך ללחץ ציבורי עז שהופעל עליו בנושא, אולם קרוב לוודאי שהעיתוי להודעתו תלוי בהודעה של היועץ המשפטי לממשלה, שהסירה את מכשול "תקופת הצינון" שהוצב בפני מופז לאחר שיחרורו מצה"ל.
גורמים במערכת הפוליטית אמרו שנראה שמופז רוצה "גב פוליטי" ולא מסתפק במינוי אישי-מקצועי של ראש הממשלה לתפקיד שר הביטחון. הם ציינו שאריאל שרון הבטיח למופז את תיק הביטחון בממשלתו הבאה, אולם אמרו שהוא נערך כנראה גם לאפשרות שדווקא נתניהו יגבור על שרון בליכוד וינצח בבחירות. הם ציינו גם ששר עם "גב פוליטי" יכול להיות חופשי יותר בהתבטאויותיו.
מופז טרם סיפק רמזים לגבי השאלה למי משני המתמודדים על ראשות הליכוד נתונה תמיכתו, ומתפקדי הליכוד מצפים לשמוע ממנו התבטאות בסוגיה זו. מופז ידוע כמי שתמך בצורה נלהבת ברעיון גירוש ערפאת, עמדה שנתניהו הוא בין מייצגיה הבולטים. עם זאת שרון היה זה שהכניס אותו לממשלה ולאחרונה שיבח אותו במספר הזדמנויות.
עמדתו של שרון בנושא הגירוש מסוייגת יותר. בראיון טלוויזיוני אמר אתמול שרון כי צעד זה ראוי שייעשה רק לאחר מתן שיקול דעת לעיתוי ולנסיבות המדיניות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מופז לאחר השבעתו לשר בכנסת
צילום: איי פי
מומלצים