שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אנשי העבודה-עלק

  הבעיה המרכזית של מפלגת העבודה היא שיש בה יותר מדי אנשים שמשוכנעים שבידול חד משמעי מהליכוד הוא אסון. ואם רק הג'ובים חשובים - פלא שגוררים בכוח את השד העדתי מהארון?

  תגידו, עמרם זה לא שם תימני בכלל? ומצנע זה לא מפני שהוא בא מצנעא?
  מילא כל אותם צדקנים חייכנים מן המפלגות האחרות, הששים ללבות את אש ההסתה העדתית נגד מפלגת העבודה כדי לקושש לעצמם בעליצות כמה דקות או שניות יקרות של ראיון נרעש עם מראיין נרגש - בנושא שאין הצלחה בטוחה ממנו במדינת ישראל.
  אבל הבעיה האמיתית היא שבמפלגת העבודה עצמה יש יותר מדי אנשים שממש ממש לא תופסים את מה שאומרים להם שוב ושוב. בעיניהם, בכלל לא משנה מה אומרת או מה צריכה להיות "הדרך" של מפלגת העבודה, מפני שהמשחק האמיתי היחיד בעיר הוא לא קריאת התגר על תמונת העולם והפוליטיקה של הימין – לא ולא! זה עלול חלילה להציב את מפלגת העבודה בשמאל, ומי (חוץ מיוסי ביילין) מעוניין בכלל להיות ב"שמאל"?!
  המשחק האמיתי היחידי בעיר, לדעתם של חברים נכבדים אלה במפלגת העבודה – עלק, הם הג'ובים הממשלתיים המענגים, שאפשר לחלץ במסגרת הסכמי קריצה עם מפלגת השלטון - שהיא כמובן באופן טבעי הליכוד. שהרי "כולם יודעים" כיום שמדינה פלסטינית זה סכנה קיומית נוראה למדינת ישראל, ואין ברירה – פשוט אין ברירה – מוכרחים להמשיך ולהעמיק ולשכלל את הכיבוש עד שהפלסטינים יחליטו שגם להם עדיף ככה.
  לדעתם של חברים נכבדים אלה במפלגת העבודה, הרעיון לבוא אל הציבור עם בשורות "שמאלניות – אלטיסטיות" של סיום הכיבוש והפניית כל המשאבים של המדינה להחלמת החברה הישראלית, זה הרעיון המשוגע ביותר שאפשר בכלל להעלות על הדעת. והם בתוך מפלגת העבודה יסרבו להתאבד "פוליטית". בפירוש! מפלגת העבודה שלהם לא תתאבד רק מפני שלכמה שמאלנים, שיש להם מצע שונה מזה של הליכוד, חשוב להציב אלטרנטיבה ברורה בפני הציבור.
  האם לא חכם פי אלף למלמל כמה מילים על "ההבדל בין הדרך שלנו והדרך שלהם" בזמן הבחירות – כי אין ברירה, כדי לקבל את הלשכה והוולבו, או את המינוי כיו"ר מועצת החלבנים באגודת משכירי הדירות. הרי צריך כמה מנדטים כדי להשתחל לכנסת בנימוק כזה או אחר... אבל אז, יגיע סוף סוף הרגע המאושר של אחדות העם והקואליציה, ואפשר יהיה להתפנות באנחת רווחה לדברים החשובים באמת.
  ואם כל המהלך הטבעי, ההגיוני, ה"עממי" והמובן מאליו הזה איננו מצליח? אם בוחרי מפלגת העבודה, באקט של בחירות ספונטני, מחליטים שנמאס להם מהקומדיה הטראגית של חיקוי הליכוד שבתוכה הם מדשדשים מזה כמה שנים? אם המוני אזרחים החליטו שחייבים, פשוט חייבים להחליף את ראש התנועה שלהם כדי שהוא יסיים את עידן הכאילו והעלק והקריצות, וכדי שהוא יעזור להם לסיים סוף סוף את הסיוט של הפניית כל המשאבים של המדינה להמשך השליטה בשטחים? ובכלל, הם רוצים התנהגות אחרת וכללי משחק אחרים בפוליטיקה... כי אז ברור לחלוטין לאותם חברים נכבדים שזו פשוט שערורייה. הכל הוא רק עדתי. וכי מאיזו סיבה אחרת לא ירצו הבוחרים בהם ובשיטותיהם הטבעיות כל כך?
  מסקנה מכאן: צריך למנוע בעד בוחרים אלה מלהחליט מי יהיה ברשימת העבודה לכנסת. השאירו לנו בוועידת המפלגה את ההחלטה מי ייכנס לכנסת, אומרים לנו אנשי מפלגת העבודה-עלק. ואנחנו כבר נבטיח, חברים, ששום דבר לא ישתנה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מצנע. תימני?
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  פואד. עבודה אלק?
  צילום: איי פי
  מומלצים