שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פלייבוי הוא לא פורנוגרפיה לפי החוק

  כך על פי חוות הדעת של היועץ המשפטי של הממשלה. אם תתקבל, פלייבו חוזר לאוויר בקרוב

  היועץ המשפטי של הממשלה, אליקים רובינשטיין, הודיע כי הוא מקבל את חוות הדעת של עורכי הדין יורם מוקדי ומיה גרסון ממינהלת הסדרת השידורים בכבלים ובלווין, לפיה שידורי ערוץ פלייבוי אינם נחשבים פורנוגרפיה לפי החוק, כך על פי חוות הדעת שהעביר אתמול למועצת הכבלים והלווין. "אני המלצתי למועצה לאשר את הערוץ, ואף אמרתי שעל פי חוות דעתי המשפטית אי אפשר שלא לאשר את הערוץ" ,אמר מוקדי, ראש מינהלת המועצה לכבלים וללווין. "אני אישית תומך בערוץ, והיועץ המשפטי של הממשלה לא מצא לנכון להתנגד לדעתי".
  ערוץ פלייבוי מצדו ברך על עמדתו של רובינשטיין.
  בית המשפט העליון הטיל על מועצת הכבלים והלווין להחליט אם ערוץ פלייבוי נכלל במסגרת השינויים לחוק התקשורת. לפני כשלושה שבועות ביקשה המועצה את חוות הדעת המשפטית של רובינשטיין, שהגיש חוות דעת ובה טען כי המחוקק התכוון לאסור על שידורו גם של ערוץ פלייבוי, אך הוסיף כי "היושר המקצועי מחייבני לומר שבמובן המשפטי ייתכן גם פירוש אחר של ארוטיקה לשמה". המועצה ביקשה הבהרות לחוות דעת זו, שהגיעו אמש, ולמעשה מאשרות את הטענה כי הערוץ אינו מציג נשים כחפץ זמין לשימוש מיני. רובינשטיין הדגיש במקביל את מחויבות המועצה לדון בנושא תוך התייחסות לעמדות שהציגו בעבר חברי כנסת דתיים וארגונים פמינסטיים.
  פליי טי.וי. פועלת כרגע בשני המסלולים האמורים: היא עתרה לבג"צ כנגד חוק הפורנו, ופנתה למועצה לשידורי כבלים ולוויין על מנת שזו תכריע האם שידורי פלייבוי בישראל אכן מוגדרים כפורנוגרפיה. באם תהיה התשובה שלילית, יתכן כי פליי טי.וי. תבחר למשוך את עתירתה לבג"ץ. בשבועיים הקרובים תכריע המועצה בסוגיה, ובמידה שתחליט כי הערוץ אינו נחשב פורנוגרפי וניתן לשדרו, הוא יעלה בתוך שבוע מקבלת ההחלטה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים