שתף קטע נבחר

מגדל מגורים בן 15 קומות בחולון

אושרה הקמת בניין מגורים בן 15 קומות, בפועל ייבנו רק 11 קומות לאחר שהקבלן התחשב בהתנגדויות תושבי האיזור. תושבים מאיימים: "נגיש תביעה לפיצויים". משה רינת: "אין בכך כדי לפגוע בערך הדירות הקיימות"

תושבים המתגוררים בשכונת נאות שונים בחולון מתרעמים על אישור התוכנית להקמת בניין מגורים בן 15 קומות בשכונתם. התוכנית אושרה בימים אלה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, לאחר שהתנגדויות התושבים להקמת הבניין נדחו.
בעקבות מחאת התושבים החליט הקבלן להקים על השטח רק 11 קומות. כזכור, לפני מספר חודשים דחתה הוועדה המחוזי את התנגדויות שהגישו תושבים להקמת הבניין. על פי תוכנית המתאר המקורית, היו אמורים להיבנות על השטח המדובר בניינים בני 7-8 קומות. על פי התוכנית החדשה ייבנו יחידות הדיור המתוכננות בבניין מגורים אחד בן 15 קומות.
התושבים המתנגדים טענו בפני הוועדה כי הקמת הבניין תפגע באיכות חייהם, תחסום את הנוף והשמש ותגרום לירידה בערך לדירתם.
שמאי מקרקעין מחולון, יוסי רייטן, טוען כי דיירי בניינים שהוקמו במתחום על פי תוכנית המתאר החדשה ייפגעו מהקמת רב הקומות בסמוך להם. רייטן: "על פי חוק התכנון והבנייה רשאי כל מי שנפגע מהתוכנית להגיש לוועדה המקומית תביעה לפיצויים על ירידת ערך. סכומי הפיצויים שאותם עלולה לשלם העירייה עם עצומים".
יורי שמואלוב, המתגורר ברחוב יגאל ידין ונמנה עם המתנגדים להקמת הבניין: "אנו יודעים שהתוכנית אושרה. לפני מספר חודשים כבר תחילו להבנות. אין מה לעשות אלא לתבוע את עיריית חולון על נזקים כספיים שנספוג".
עמי כספי, המתגורר ליד השטח שעליו ייבנה הבניין: "לא נערער על ההחלטה אבל נגיש תביעה לפיצויים בשל ירידת ערך הדירות שלנו".
מ"מ ראש עיריית חולון, משה רינת, מסר בתגובה: "מדיניותה של עיריית חולון היא העלאת איכות החיים של תושביה, בין היתר באמצעות הגדלת השטחים הירוקים בשכונות העיר. לדעת הנהלת העיר, אין בכך כדי לפגוע בערך הדירות הקיימות".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תושבי השכונה חוששים מירידה בערך הדירות (צילום אילוסטרציה)
מומלצים