שתף קטע נבחר

הקמפיין של המפד"ל: נגד הליכוד

סקרים שערכו במפד"ל גילו שרבים ממצביעי הליכוד הם דתיים, שהיו מצביעים למפד"ל אלמלא היו ליכודניקים. קמפיין המפד"ל ינסה "לגנוב" אותם

המפד"ל חושפת הבוקר (ב') את הקמפיין הראשון שלה לבחירות לכנסת ה-16. כאלף שלטי חוצות ייתלו ברחבי הארץ ויציגו את המפלגה כאלטרנטיבה לליכוד במישור המדיני, החברתי והכלכלי. כך מקווים במפד"ל לשפר את מצבה העגום של המפלגה בסקרים, שמבטיחים לה בין ארבעה לחמישה מנדטים.
במפד"ל ערכו לאחרונה סקרים שגילו ש-32 אחוזים ממצביעי הליכוד מגדירים עצמם דתיים. לדברי גורמים במפלגה, הסוקרים שאלו את אותו ציבור למי היו מצביעים אם לא היו מצביעים לליכוד, והנתונים הצביעו על 8 עד 10 מנדטים שהיו הולכים למפד"ל במצב כזה. לפיכך החליטו במפלגה לכוון את מסע הבחירות נגד מדיניות הליכוד, במטרה "לגנוב" ממנה מצביעים. הקמפיין יציג את המפלגה כמי שניצבת מימין לליכוד, כמי שתשמור על החינוך היהודי והזהות היהודית של המדינה וכמי שתדאג לחלשים.
בשלב הראשון יוצגו הקמפיין שלוש סיסמאות:
"שרון ומצנע בדרך להקמת מדינה פלסטינית. המפד"ל שומרת על ישראל חזקה"; "שרון ומצנע לא חושבים על היהדות. המפד"ל שומרת על החינוך היהודי"; "שרון ומצנע ישכחו את השכבות החלשות. המפד"ל שומרת על כלכלה הוגנת".
במפד"ל מתכוונים להדגיש בקמפיין שהם ישמשו עוגן לליכוד בכל ממשלה שתקום. במפלגה מתכוונים גם להבליט את העובדה שברשימת הליכוד לכנסת יש רק דתי אחד במקום ריאלי.
במפלגה מבהירים שבשונה מהבחירות הקודמות, הם לא יתקיפו במסע הבחירות שלהם את האיחוד הלאומי ואת ש"ס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מימין לליכוד. יו"ר המפד"ל, אפי איתם
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים