שתף קטע נבחר

ישראל בעלייה: עשרות אנשי ישראל ביתנו "ערקו" אלינו

הכרזת מלחמה: אחרי ניסיון להתאחד לרשימה משותפת בכנסת, יוצאת תנועת ישראל בעלייה במאבק גלוי על קולות העולים, נגד היריבה ישראל ביתנו. שרנסקי: "יש אצלינו 200 אנשים מהליכוד ומישראל ביתנו". בישראל ביתנו דווקא משוכנעים: "מתפקדי הליכוד יעברו אלינו"

סיעת ישראל בעלייה פתחה הערב (ב') במאבק גלוי בתנועת ישראל ביתנו, בכנס שהתקיים באשקלון. זאת לאחר שלאחרונה נעשו ניסיונות לאחד את שתי התנועות לרשימה משותפת לקראת הבחירות. בכנס השתתפו כ-250 עולים, ובראשו עמדו השר נתן שרנסקי, חברת הכנסת מרינה סולודקין וראשי המפלגה באשקלון. לדברי שרנסקי, "יש פה איתנו היום כ-200 אנשי ליכוד, שעזבו לטובת ישראל בעלייה. חלקם אנשיו של ליברמן. זאת כיוון שהמפלגה נמצאת במרכז וימינה, ולא בימין הקיצוני".
שרנסקי אמר עוד, כי לאחר הבחירות ישאף להקמת ממשלת אחדות לאומית בשיתוף מפלגת העבודה. "מפלגת העבודה היתה חשובה מאוד בממשלת האחדות, זה מה שגרם לצה"ל לשהות בערים ביהודה ושומרון. העולם לא קם נגדינו, כיוון ששמעון פרס היה איתנו בממשלה", אמר השר.
שרנסקי קרא לצעירי העולים להצטרף לישראל בעלייה: "העולים מבינים עכשיו שאנו המפלגה היחידה שבאמת דואגת לעולים. הם הרגישו זרים בליכוד". הוא העריך שישראל בעלייה תקבל לפחות 7 מנדטים בבחירות הקרובות.

"עורקים" לישראל בעלייה

על פי גורמים בישראל בעלייה, סגנית ראש עיריית מעלות, אלה אושמנסקי, ממפלגת העבודה, צפויה גם היא מחר להיפגש עם השר שרנסקי ולהודיע על תמיכתה במפלגה.
על פי ראש סניף ישראל בעלייה באשקלון, איציק ארמן, כ-30 עריקים, שהתפקדו בעבר לישראל ביתנו, יגיעו לכנס. סגנית יו"ר ישראל ביתנו בסניף אשקלון, אנה קופילובסקי, היתה אמורה להשתתף אף היא בכנס, כאחת ה"עריקות", אלא שאתמול מונה בעלה, אלכס קופילובסקי, ליו"ר סניף ישראל ביתנו באשקלון והיא הודיעה לאנשי שרנסקי כי היא נשארת לפי שעה בישראל ביתנו. "אני אמנם החלטתי שאני לא עוברת, אבל אני יודעת שיש קבוצה שתעבור מישראל ביתנו לישראל בעלייה".
ח"כ מרינה סולודקין, תושבת אשקלון, אומרת שלדעתה מעמדו של הליכוד ירד בעיני העולים. "הם חושבים שהעולים אוטומטית יצביעו עבורם, אבל הם שריינו לעולים רק את המקום ה-29 בכנסת וזה מראה מה ההתייחסות לעולים".
אולגה זרקיה, אם חד הורית מאשקלון, חברת הליכוד מזה מספר חודשים, אמרה ל-ynet כי החליטה לעזוב את הליכוד ולהצטרף לישראל בעלייה. "התאכזבתי מהליכוד, הרגשתי שהתייחסו אלי כאל קול אלקטורלי ולא כאל מישהו שצריך עזרה. לדעתי, הישראלים עדיין לא מבינים אותנו ורק מפלגת עולים כמו ישראל בעלייה יכולה לעזור לנו".
בישראל ביתנו דווקא אופטימים. בעלה של אנה קופילובסקי, אלכס, יו"ר ישראל ביתנו באשקלון, סבור דווקא כי מעמדה של התנועה חזק מאוד בעיר. "חלק גדול ממתפקדי הליכוד שהצביעו לביבי והתאכזבו, יעברו אלינו. בבחירות הקודמות הצביעו באשקלון 3,750 בוחרים ולדעתנו הפעם הרבה יותר עולים יצביעו עבורנו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
יוצאים למלחמה. שרנסקי
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים