שתף קטע נבחר

קהלני: לא יהיה שלום בדור הזה ובדור הבא

המתמודד החדש בליכוד: לא יימצא פתרון מוסכם לסוגיות ירושלים, הפליטים, הגבולות, ההתנחלויות והמים

אביגדור קהלני שובר ימינה. בכנס פעילים שערך אמש (ב') בהרצליה אמר קהלני, המתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת: "לא יהיה שלום בדור שלנו, וגם לא בדור של ילדינו".
קהלני, לשעבר חבר בעבודה וב"דרך השלישית", החל מאז ההודעה על התמודדותו במרתון של מפגשים על מנת להציג את תעודת הזהות הפוליטית-מדינית שלו. בכנס אמש הוא העריך כי לא ניתן להגיע להבנה עם הפלסטינים בנושאי זכות השיבה, פירוק ההתנחלויות, ירושלים, וכן בנושאי המים והגבולות.
"חלק גדול מחברי שוכבים היום בבית הקברות, אבל אנחנו איננו מחנכים את ילדינו לשנאה", אמר, "לעומת זאת, הפלסטינים מחנכים את ילדיהם לשנאה בסיסית של העם היהודי, וזו עוד סיבה לכך שאינני רואה דרך להגיע לשלום בדור הזה או בדור הבא".
קהלני הסביר כי "ישראל לא תסכים לחלוקת ירושלים ולכן הנושא נראה כבלתי-פתיר". בנושא זכות השיבה אמר קהלני כי מימושה הוא בגדר התאבדות עבור ישראל, "ולפי עמדת הפלסטינים כרגע, אין בכוונתם לוותר בנושא הזה". בנושא הגבולות אמר קהלני כי הגבול עם הפלסטינים חייב לעבור בבקעת הירדן ולא בקלקיליה. "זה חייב להיות הגבול שסוגר ממזרח. אסור למדינת ישראל לוותר על הבקעה משום שהיא תפגע קשות ביכולת המדינה להגן על עצמה".
בעניין המים אמר קהלני: "שליש ממקורות המים של המדינה נמצאים בשומרון. אם נצא משם הם ישתמשו במקורות המים, שאנו משתמשים בהם עוד מימי מלחמת העצמאות". בנוסף אמר קהלני בהתייחסו להתנחלויות, כי איננו רואה נוסחה שתאפשר להגיע להסכמה על פירוקן.
קהלני אמר הבוקר ל-ynet: "אכן אינני מאמין שיימצא פתרון לשלום אמיתי בשני הדורות הקרובים. להערכתי המצב יישאר כמות שהוא. אני מתפלל לשלום, אך אם אני עושה הערכה מפוכחת, אינני מאמין שזה יקרה בקרוב, אלא אם יגיע במקום השלטון הנוכחי שלטון מתון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
מתמודד. קהלני
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים