שתף קטע נבחר

קרצר: המתנחלים לא מייצגים את הקונצנזוס הישראלי

שגריר ארה"ב: "תנועת ההתנחלות אינה מתייחסת לקיומה העתידי של מדינת ישראל". ליברמן: זו "התערבות בוטה בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל"

שגריר ארה"ב בישראל, דן קרצר, שעורר בעבר סערה פוליטית בהתבטאויותיו נגד המתנחלים, מתח אמש (ג') שוב ביקורת על מפעל ההתנחלויות.
בכנס הרצליה של המרכז הבינתחומי אמר קרצר כי ישראל חייבת לבחון בצורה מעמיקה את מפעל ההתנחלויות על רקע האינטרסים הפוליטיים והדיפלומטיים של מדינת ישראל.
"המתנחלים משקפים עמדה פוליטית מנקודת מבט מאד מסויימת בישראל, אך אין הם מייצגים קונצנזוס לאומי", אמר קרצר, "תנועת ההתנחלות היום אינה מתייחסת לקיומה העתידי של המדינה, אלא לאינטרסים הפרטיים של המתנחלים ותומכיהם. היא אינה לוקחת בחשבון את ההסדרים המדיניים העתידיים".
קרצר הוסיף כי ישראל צריכה להגדיר לעצמה סדרי עדיפויות ולבחור בין האופציות אשר עומדות בפניה בנושא הזה. הוא ציטט את דבריו של מזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול, שאמר כי פעילות ההתנחלות הישראלית קובעת עובדות בשטח בטרם משא ומתן ובכך פוגעת באפשרות להשיג שלום באיזור.
בתגובה תקף יו"ר תנועת האיחוד הלאומי, ח"כ אביגדור ליברמן, את דברי השגריר. "דבריו של קרצר מהווים התערבות בוטה בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל. דווקא אמירות מסוג זה מפחיתות את הסיכוי להסדר מדיני, ויש בהן משום פרס לטרור", אמר ליברמן.
מועצת יש"ע מסרה בתגובה: "אנו קוראים למר קרצר לחדול מהתערבות פוליטית בציבוריות הישראלית. אין כל ספק שהמתיישבים ביש"ע נמצאים במרכז הקונצנזוס בחברה הישראלית. קרצר ממשיך לייצג את הממשל הקודם, ולא את דעת הקונגרס, הסנאט וממשל בוש".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר, ידיעות אחרונות
קרצר. "פגיעה באפשרות להשיג שלום"
צילום: צביקה טישלר, ידיעות אחרונות
מומלצים