שתף קטע נבחר

תושב כפר כנא דרס שוטר ונורה למוות

נהג המוכר למשטרה על רקע עבירות סמים, לא ציית להוראות בלשים שניסו לעצור אותו. לאחר שניסה לדרוס שוטר שקרא לו לעצור, ירו לעברו הבלשים והרגו אותו. מאות תושבי כפר כנא הגיעו למקום והתעמתו עם השוטרים

המחלקה לחקירת שוטרים פתחה היום (ה') בחקירה בעקבות האירוע הלילה, שבו נהרג תושב כפר כנא שבאזור העמקים במהלך תקרית בינו לבין בלשים מתחנת נצרת. האיש הוא סברי חמדאן, בן 29, נשוי ואב לשלושה ילדים.
צוות הבלשים שהיה בפעילות סמויה לאיתור חשודים בזריקת בקבוק תבערה על רכב כיבוי אש, עצר לבדיקה שתי מכוניות שעמדו בצד הדרך בכביש הגישה לקיבוץ בית רימון. לדבריהם, בזמן שבדקו את אחד מכלי הרכב ניסה חמדאן, המוכר למשטרה על רקע עבירות סמים, להימלט מהמקום במכונית אחרת. אחד השוטרים סימן לו לעצור, אך הוא התעלם מהוראותיו והמשיך לנסוע במהירות לעברו. השוטר נסוג מעט לאחור, אך חמדאן המשיך להתקדם ופגע בו עם חזית הרכב.
אחד הבלשים שהבחין בנסיון הדריסה ירה שני כדורים באוויר וצעק לעבר נהג הרכב. חמדאן לא נשמע לקריאות, דרס את השוטר והפילו על הכביש. קציני המשטרה במקום ספרו כי "כאשר המכונית היתה ממש מעל גופו של השוטר, ניסה הנהג להעלות את הגלגלים האחוריים על גופו של השוטר". הבלשים פתחו באש לעבר הרכב כדי להציל את חיי השוטר, והרגו את חמדאן. נוסע נוסף שהיה במכונית נפצע.
השוטר מאושפז במצב בינוני עד קשה, עם שברים רבים בכל חלקי גופו בבית החולם "פוריה" בטבריה.
מייד לאחר האירוע יצאו מאות מתושבי כפר כנא למקום, והרוחות התלהטו. כמה מהתושבים התעמתו עם השוטרים, ואף יידו אבנים לעברם. השוטרים התרחקו מהמקום, כדי שלא ללבות את הרוחות.
כוחות גדולים של המשטרה, בפיקודו של מפקד מרחב העמקים, ניצב משנה דוד סיסו, הגיעו לאזור. כביש 77, המוביל לצומת גולני, נסגר לתנועה למספר שעות בעקבות ההתקהלות במקום. במשטרה הבהירו כי הרקע לאירועים הוא פלילי, ולא לאומני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
תמונת אילוסטרציה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים