שתף קטע נבחר

יומיים לפריימריס בליכוד: קרב בין שטרית לפייגלין

אנשי פייגלין מנסים לדחוק את שטרית למקום נמוך ברשימה. שר המשפטים: "אנשיו של פייגלין הם סוס טרויאני". המועמדים יקדישו את סוף השבוע לגיוס אחרון של קולות

מתח רב בליכוד לקראת הבחירות לרשימת המפלגה לכנסת שייערכו ביום ראשון הקרוב. הקרב בין המועמדים השונים מגיע לשיאו, בניסיון להשיג את תמיכת 2,940 חברי המרכז.
ההצבעה תתקיים בין השעות 10:00 ל-22:00 בגני התערוכה בתל אביב, והתוצאות אמורות להתקבל בשעה מוקדמת יחסית.בין מחנות שרון ונתניהו נמשכים המאבקים על הכנסת מספר גבוה ככל האפשר של אנשיהם לכנסת באמצעות "דילים".
במסגרת הקרבות במפלגה נודע ל-ynet כי אמש יצא שר המשפטים מאיר שטרית בהתקפה חריפה נגד תופעת "הפייגליניזם". שטרית הוא השר הראשון היוצא למתקפה חד-משמעית כזו נגד תנועת "מנהיגות יהודית", בראשות משה פייגלין. בכינוס פוליטי בהרצליה הגדיר שטרית את חדירתם של אנשי פייגלין לליכוד כמסוכנת. "מדובר באנשים שזה עתה הגיעו לליכוד. הם לא מזדהים עם מטרותיו ומנסים להריץ קבוצה של חברי כנסת", אמר שטרית שהוסיף כי אנשיו של פייגלין הם למעשה "סוס טרויאני" בליכוד.
בימים האחרונים הפיץ דב הר שפי, אביה של מרגלית הר שפי, מאנשי פייגלין וחבר מרכז הליכוד, מכתב נגד השר שטרית שהופץ לחברי מרכז, בו הם נקראים שלא לתמוך בו. זאת, בין היתר משום שסירב לחון את בתו מרגלית, לאחר שהורשעה באי מניעת רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל.
שטרית ציין כי "ישנן תופעות מסוכנות בליכוד ובתוכן המכתב שהופץ נגדי, אלה אנשים שנמצאים זמן קצר מאוד בליכוד וכבר נותנים עצות לחברי המרכז איך להצביע ועוד קובעים שאני, שנמצא 30 שנה בליכוד, אינני מתאים לליכוד".
לדברי שטרית, "כל החבורה הזו איננה מתאימה לליכוד ויש לתקן את חוקת הליכוד באופן שיגדיר מיהם חברי הליכוד באמת". שטרית הוסיף כי בעקבות פרסום מכתבו של הר שפי, פנו אליו חברים שאמרו כי יצביעו בעדו רק בגלל המכתב שהופץ נגדו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
תופעות מוסכנות בליכוד. שטרית
צילום דודו פריד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
משה פייגלין
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים