שתף קטע נבחר

ביהמ"ש קבע: עומרי שרון יוכל לרוץ לכנסת על משבצת הדרום

שניים מהמתמודדים מולו, יאיר חזן ואלי בוקר, טענו: שרון כלל אינו מתגורר בדרום אלא בתל אביב; שרון: כתובת מגורי במרשם האוכלוסין היא בחוות שקמים

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה היום (ו') את עתירתם של ראש עיריית אופקים, יאיר חזן, וחבר מרכז הליכוד מבאר שבע, אלי בוקר, שביקשו למנוע מעומרי שרון להתמודד לרשימת הליכוד לכנסת על בסיס משבצת הדרום. השניים פנו לבית המשפט בבקשה שיבטל החלטה של בית הדין הפנימי של הליכוד, שמאפשרת את התמודדותו של שרון.
חזן ובוקר, המתמודדים מול שרון על המקום ברשימת הליכוד המשוריין לנציג הדרום, פנו לבית הדין של התנועה וטענו ששרון אינו רשאי לרוץ לכנסת על המשבצת הזו משום שעל פי רישומי המחשב של הליכוד, הוא אינו מתגורר בדרום אלא בתל אביב. שרון טען שכתובת מגוריו במרשם האוכלוסין היא בחוות שקמים ושהוא רשום בסניף המפלגה בשדרות. הוא הסביר שהכתובת במחשב הליכוד היא מען לקבלת דברי דואר ושהסיבה שהוא רשום בסניף בשדרות היא משום שחוות שקמים, בה הוא מתגורר, היא לא יישוב. לפיכך, טען שרון, אין מניעה שיתמודד על משבצת הדרום.
השופטת חני סלטקי קבעה שלא נפלה טעות בהחלטת בית הדין של המפלגה ושאין חולק על כך ששרון מתגוורר בחוות השקמים. "שדרות נמנית בתקנון על רשימת הערים שלהן ניתנה אבטחת ייצוג באזור הנגב", אמרה השופטת, "ולכן נראה לי כי אין להתערב בהחלטתו של בית הדין".
תומכיהם של העותרים, שנכחו בדיון, הגיבו בזעם על ההחלטה. יאיר חזן אמר בתום הדיון שהשופט האמיתי הוא הבוחר ביום ראשון בקלפיות. בוקר, לעומתו, הטיח בעומרי שרון שהתנהלותו בעניין היא "התנהגות של מאפיה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
יוכל לרוץ. עומרי שרון
צילום: חיים זיו
מומלצים