שתף קטע נבחר

כמעט סופית: טיבי חובר לחד"ש

ימוקם במקום השלישי ברשימה המשותפת. הנציג היהודי של חד"ש, דב חנין, נדחק למקום הרביעי

מזכירות חד"ש אישרה הערב (שבת) את האיחוד עם סיעת תע"ל, בראשות ח"כ אחמד טיבי.
על פי ההסכם יכהן טיבי במקום השלישי ברשימה המשותפת במקום דב חנין. נציג נוסף מטעמו, אוסאמה סעדי, יהיה כנראה במקום השישי, אך מיקומו הסופי עדיין נמצא במו"מ. מועצת חד"ש צריכה עדיין לאשר את ההסכם.
שתי המפלגות מעודדים מסקר שערך מכון "מותגים", על פיו רשימה משותפת של של שתי המפלגות זוכה בשישה מנדטים, לעומת חמישה מנדטים לכל היותר אם ירוצו המפלגות בנפרד. הסקר, שהוזמן על ידי תע"ל, מראה כי רשימה משותפת תזכה לקולות רבים מקרב הצעירים הערבים ומשכבת המשכילים הערבים.
בקרב חברי חד"ש היהודים זעמו על דחיקתו של הנציג היהודי ברשימה למקום הרביעי והביעו חשש כי הדבר יאיים על האופי היהודי-ערבי של המפלגה והם ינסו לסכלו במועצת המפלגה.
יו"ר חדש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר ל-ynet כי "האחדות תתרום להפלת שלטון הימין המטורף בישראל. השותפות הזו היא אמירה חשובה בעד שותפות יהודית-ערבית ונגד הבדלנות הלאומית והדתית של חוגים מסוימים בציבור הערבי. זו הבעת רצון של האוכלוסייה הערבית לשותפות בהחלטות החשובות במדינה ובמאבק נגד חסידי הטרנספר וחסידי הדה-לגיטימציה של הציבור הערבי".
ח"כ טיבי אמר כי הרשימה המשותפת היא התקווה החדשה של המגזר הערבי "על משכיליו, נשיו, צעיריו ופועליו". לדבריו, חד"ש חוברת לתע"ל כדי "להיות גוף רחב, סולידרי ומתקדם שרוצה להוביל בבטחה את המגזר הערבי".
בעקבות הסיכום נראה כי תנועת בל"ד תרוץ לבדה ולא תצטרף לחד"ש. המפלגה הערבית השלישית תהיה רע"ם. בשארה אמר בתגובה למיזוג כי הוא "מברך על כל שותפות בתוך המגזר שתמנע שריפת-קולות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
מצטרף. טיבי
צילום: גלי תיבון
מומלצים