שתף קטע נבחר

נבחרה רשימת עלה ירוק לכנסת

במפלגה, הפועלת ללגליזציה של סמים קלים, מאמינים שהפעם הם יצליחו להשיג בין שלושה לחמישה מנדטים. מלבד היו"ר בועז וכטל, נבחרו בבחירות הפנימיות גם מזכ"ל המפלגה, דן גולדנבלט במקום השני, ובשלישי - הילה דורון

מפלגת עלה ירוק בחרה הערב (א') את נציגיה לכנסת. בועז וכטל, מקים המפלגה, דורג במקום הראשון. במקום השני דורג מזכ"ל המפלגה, דן גולדנבלט. בשלישי - הילה דורון, ברביעי שי חכים, ובחמישי - עו"ד אברהם ברדוגו.
בניגוד לבחירות הקודמות, בהן זכתה המפלגה ב-34 אלף קולות אולם לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה, מקווים הפעם במפלגה לתרגם את הסקרים המחמיאים בקלפיות הנודדות לתוצאה ממשית. במפלגה מעריכים כי היא תשיג הפעם בין שלושה לחמישה מנדטים.

"חוששים להירשם כחברים"

כמו ביתר המפלגות, גם בעלה ירוק היו לא מעט מתמודדים. זאת, למרות שלדברי דרור ניסן, דובר המפלגה, "אנשים עדיין חוששים להירשם כחברים בעלה ירוק". לדבריו, "זה לא עניין של כסף או משהו, אנשים תורמים לנו, אבל לא מוכנים להיות רשומים. גם בסקרים הרבה בוחרים שלנו לא מזדהים ככאלה, כי לך תדע לאן יגיעו הרשימות האלה אחר כך".
את רשימת המועמדים לכנסת בחרו היום כ-16 חברי הנהלת המפלגה. יש לציין כי אין חפיפה בין חברי ההנהלה והמועמדים - 8 מהמועמדים אינם חברי הנהלה.
בסופו של דבר, זכו וכטל וגולדנבלט במקום הראשון והשני. וכטל, בן 44, הוא איש עסקים ויזם. הוא בעל רקורד עשיר בטיפול רגיל ואלטרנטיבי במכורים לסמים בפנמה, ארה"ב והולנד. בנוסף, הוא מומחה בתחום האקולוגיה.
דן גולדנבלט, בן 32, עלה לארץ בגיל 7 מקנדה. הוא משפטן, בוגר אוניברסיטת קרדיף בווילס. הוא שימש כשנה וחצי כעורך דין בבית הדין לבוררות בנושא החשבונות הרדומים בשוויץ.

לא רק לגליזציה של סמים

מלבד החתירה ללגליזציה של סמים קלים, ושינוי מדיניות הטיפול במכורים לסמים קשים, המפלגה מעוניינת לקדם כמה עניינים נוספים. בין הנושאים הנוספים: חקיקת נישואים אזרחיים; מניעת חדירה שרירותית לפרטיות אזרחים שומרי חוק; החמרת האכיפה והענישה לסרסורים, ולגליזציה של הזנות; כינון מתקני התפלה המופעלים בגז טבעי; מיחזור, ואיסור בנייה על קו החוף; וגם: משאל עם על הקמת מדינה פלסטינית.
בראש הקמפיין עומדת ורד מוסנזון, שעמדה בראש הקמפיין של יצחק רבין ז"ל ב-92'. "המטרה העיקרית של הקמפיין היא להראות לכל אלה שאין להם למי להצביע, שיש להם דווקא למי להצביע", אומרת מוסנזון. "שיש מישהו שיכול להביא שפה חדשה לכנסת".
הסיסמא שתוביל את הקמפיין היא 'עלה ירוק - הפתק אל החופש', והוא יורכב משני חלקים - הרשמי, וקמפיין השטח. "המטרה היא לתת ביטוי אותנטי לתחושה המורגשת, שהפעם נכנסים לכנסת וזה אפשרי", מוסיפה מסנזון, "ושאם במקרה אנשים יגיעו לערוץ 33 במקרה, אולי תהיה להם סיבה לעצור ולראות מה קורה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
(ארכיון)
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים