שתף קטע נבחר

"אני מאוד ימנית"

ראיון פוליטי עם אחת מאלו שהפתיעו והתברגו למקום מצוין ברשימת הליכוד: רוחמה אברהם, לשעבר ראש לשכתו של בנימין נתניהו. ואל תזכירו את המילה בלונדינית

כשמדברים על "הפנים החדשות" ברשימת הליכוד, מדברים גם על ההצלחה של רוחמה אברהם, בת 39, לשעבר ראש לשכתו של בנימין נתניהו, שהתברגה למקום ה-18 המכובד.
בראיון ל-ynet טוענת אברהם כי התקשורת סיקרה את המירוץ שלה באופן "זול ונמוך", תוך השוואת הבלונד המתמשכת לפנינה רוזנבלום. היא מבטיחה לפעול בכנסת לסייע לעסקים קטנים ובינוניים. בעניינים המדיניים-ביטחוניים היא מבהירה נחרצות: "אני מאוד ימנית. אני נגד הורדת התיישבויות. למרות שאנחנו בעידן הטילים היום, מדינה נכבשת בכוח רגלי".
את עיקר הישגה רואה אברהם בכך שהתמודדה כשווה בין שווים ולא הזדקקה לשריון לנשים.

מה יהיה סדר היום שלך כחברת כנסת חדשה?

"התחום החברתי חשוב לי מאוד. בין הנושאים הראשונים שארצה לקדם הוא סיוע לעסקים קטנים ובינוניים. אפעל להורדת מסים. אעלה הצעת חוק של הכרה בריבית של המשכנתא כהוצאת מס מוכרת. אין ספק שמעמד האישה מאוד חשוב לי - אבל זהו לא נושא הדגל שלי".

התקשורת הציגה את ההתמודדות בינך לבין פנינה רוזנבלום כ"קרב הבלונד בבלונד" והתחרות ביניכן הוצגה כתחרות צמודה. איך קיבלת את זה?

"מעולם לא ראיתי את המאבק ביני לבין פנינה רוזנבלום כמאבק צמוד. רק התקשורת החליטה שהוא צמוד, אולי בגלל ששתינו בלונדיניות. זה מאוד חרה לי שהציגו את ההתמודדות ככה. זה היה זול מאוד, צהוב וירוד. להציג אותי בעיקר כבלונדינית אחרי עשר שנים שאני בתנועה שבמהלכה הוכחתי את עצמי בזכות העבודה הקשה והקשר החזק עם הפעילים. מה גם שהתחלתי בתנועה כשהיא עוד היתה במדבר, ולא רק כשרוח המנדטים החלה לנשב בה. אין ספק שחברי המרכז היו ערים לנושא של השורשיות של אנשים בתנועה".

האם הזיהוי שלך עם נתניהו וליברמן משמעותו שתשמשי חלק ממרכז הכוח שלהם בכנסת?

"ביני לבין ליברמן תמיד היתה חברות והיא תישאר כזאת, אך אין לכך שום קשר. באשר לנתניהו, אני לא מסכימה עם הדיבור על המחנאות הזאת. אני חושבת שמאז ניצחונו של שרון בהתמודדות על ראשות התנועה כל הליכוד התייצב מאחוריו בהתייצבות של נתניהו מאחורי שרון רק מוכיחה את זה. אני מאמינה שתם עידן המחנאות בליכוד".

ומה לגבי עמדותיך המדיניות? למי את יותר קרובה?

"אני מאוד ימנית. אני נגד הורדת ההתיישבויות ובעד החיזוק שלהן, כי אני מאמינה שמדינת ישראל שייכת אך ורק לעם היהודי. אם נוריד יישובים, האויב ישב על צלע ההר ולא יהיה לנו שום סיכוי לשרוד כאן. למרות שאנחנו בעידן הטילים, צריך לזכור שמדינה נכבשת בכוח רגלי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
אברהם עם הפעילים. בלי שיריון
צילום: דלית שחם
מומלצים