שתף קטע נבחר

עמרי שרון: "אני לא כזאת יונה"

בנו של ראש הממשלה, שנכנס לרשימת הליכוד במקום ה-27, משוכנע שעשה זאת בכוחות עצמו וכועס על אלו שממשיכים להציג אותו כ"בן של". ומה בכנסת? "בינתיים צריך לנצח בבחירות"

"מרתיח אותי שהתעסקו כל הזמן במי האבא שלי", אומר עמרי שרון, כמה שעות אחרי שהצליח לכבוש את המקום ה-27 ברשימת הליכוד לכנסת. הוא לא ישן הרבה, אבל יש עוד עבודה - הבחירות הכלליות מחכות.
שרון הבן גבר הלילה (ב') בפער גדול על שני יריביו בדרום, ראש עיריית אופקים, יאיר חזן, וראש עיריית קריית מלאכי, ליאור קצב. בין שרון לחזן נוהל קרב קשה לאורך כל ההתמודדות: חזן עתר לבית המשפט המחוזי ולמוסדות הליכוד כנגד התמודדותו בדרום של עמרי בדרום בטענה שאין לו קשר לדרום והקשר היחיד שלו הוא זה לאביו, ראש הממשלה אריאל שרון. זה לא הצליח.
עמרי שרון מסרב היום לומר דבר וחצי דבר על סדר היום הצפוי שלו כחבר כנסת. קודם, הוא אומר, צריך לנצח את הבחירות. בנושא המדיני, הוא אומר, "אני לא כזאת יונה כמו שמציגים אותי". ראיון צרוד למדי עם מי שרבים מכנים "המנוע" מאחורי קמפיין הבחירות של הליכוד.

גם אתה הגעת לקו הגמר של המרוץ הזה בלי קול?

"הסתובבתי הרבה בחוץ. דיברתי עם המון אנשים בסביבה מאוד רועשת וזה כנראה השפיע עלי".

יריביך תקפו אותך קשות, בין היתר בערכאות משפטיות. הציגו את ההתמודדות שלך כהתמודדות של "הבן של".

"שמחתי מאוד שהצלחתי להיבחר. אני מקווה שאוכל לייצג טוב את הדרום. מה שהרתיח אותי בהתמודדות, זה שהיו מועמדים שבמקום להתעסק בלמה הם טובים, התעסקו במי אבא שלי ומי אמא שלי. כי בהתמודדות אתה צריך להסביר למה צריך לבחור בך... ועוד להגיד שאני נסיך. נניח שאני נסיך. להבדיל מנסיכים אחרים אני עבדתי קשה מאוד. לא פילסו לי את הדרך, אני סללתי לאחרים. עבדתי קשה מאוד במטה של ראש הממשלה לקראת הבחירות לראשות הליכוד,והגעתי להתמודדות של עצמי באיחור של חודש".

אומרים שנכנסת לדילים הכי טובים בבחירות האלה באמצעות אנשיך.

"יכול להיות שהופעתי בחלק מהרשימות האלה. אישית, לא לקחתי בהם חלק".

יש לך תכנית פוליטית? מה יהיה סדר היום שלך כחבר כנסת?

"יש עכשיו בחירות. צריך לגמור את הבחירות ולראות מה עושים הלאה. מי שמדבר על זה עכשיו לפני הניצחון בבחירות מבלבל את המוח. כרגע יש בחירות וצריך לנצח אותם. להבטיח עכשיו הבטחות זה לא רציני".

כרטיס הביקור המדיני שלך בתקשורת הוא של "יונה מדינית". אולי כזו שתטה את אביך שמאלה. זה נכון?

"אני לא כזאת יונה כפי שמציגים אותי. אני ליכוד לחלוטין, עם עמדות לאומיות קשות. אני כרגע עוסק רק בבחירות ושהליכוד ינצח וישיג כמה שיותר מנדטים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
עמרי שרון. לא כזאת יונה
צילום: מיכאל קרמר
צילום: דני סלומון
שרון האב. לא סללו לי
צילום: דני סלומון
מומלצים