שתף קטע נבחר

גורמים בליכוד: "רשימת העבודה יותר אטרקטיבית"

מסקר "ידיעות אחרונות" עולה כי הליכוד מאבד 5 מנדטים מכוחו. בליכוד אומרים: "חלק ניכר מהרשימה שלנו - אנונימיים ששמם נקשר לנושאים מפוקפקים. הציבור לא אוהב את השיטה בה חברי מרכז בוחרים רשימה שנתונה לשוחד ודילים"

גורמים בליכוד אמרו הערב (יום ד') ל-ynet כי "כרגע, רשימת מפלגת העבודה היא אטרקטיבית יותר מזו של הליכוד". לדבריהם, "אם הפנייה בקמפיין שלנו היא למרכז הפוליטי, ובעבודה זרקו את דיין, ביילין ורשף, והכניסו "נצים" לצמרת מפלגת העבודה, כמו יתום, וילנאי, פואד וסנה, שכולם ביטחוניסטיים - אין ספק שהליכוד בבעיה".
לעומת זאת, אמרו כי "חלק ניכר מרשימת הליכוד לכנסת הם פנים אנונימיות, ששמם נקשר לנושאים מפוקפקים והציבור לא אוהב את השיטה שבה 2,900 חברי מרכז בוחרים רשימה שנתונה לשוחד ודילים".
גם פעילי ליכוד בדרום הביעו כעס על הרכב הרשימה לכנסת, לאור בחירת עמרי שרון כנציג מחוז הנגב בליכוד. היום הודיע פעיל בכיר של הליכוד באילת, נחמן שכטר, שהתמודד לכנסת כי הוא פורש מהליכוד. במכתב לראש הממשלה תקף שכטר בחריפות את אופן בחירת רשימת הליכוד לכנסת, ואת העובדה שעומרי שרון, בנו של ראש הממשלה נבחר להיות נציג הדרום. "אם הדרום לא יכול לקבל ייצוג אמיתי, הליכוד לא ראוי שאמשיך להיות חבר בו", אמר שכטר ל-ynet. שכטר אמר כי הוא שוקל מעבר ל"איחוד הלאומי-ישראל ביתנו".
בתוך כך, אומרים במטה שרון כי הם לא מודאגים מסקר "ידיעות אחרונות" שפורסם היום, וממנו עולה כי הליכוד מאבד 5 מנדטים מכוחו. במטה שרון דוחים את הטענה שההשוואה בין הרשימות הביאה לירידה במספר המנדטים, ואומרים כי "צריך לראות אם מדובר במגמה לאורך זמן. ההערכה היא שתוצאת הסקר קשורה לתנודות הסטטיסטיות המקובלות".

ההיערכות לבחירות

מחר יכנס ראש הממשלה את 50 המועמדים הראשונים ברשימת הליכוד למפגש בירושלים, שמטרתו היכרות ותחילת היערכות לבחירות.
כראש מטה הבחירות, מונה אתמול ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, למרות מיקומו הנמוך בפריימריס. גורמים בליכוד העריכו כי שרון עשוי למנות את השרה לבנת כיו"ר מטה ההסברה, ואת צחי הנגבי כיו"ר מטה יום הבחירות. עם זאת העריכו הגורמים כי שרון עשוי למנות את השרה לבני לתפקיד מרכזי במטה, במטרה לחזק את הדימוי המרכזי של הליכוד.
במטה שרון נערכים לתקוף בחריפות את רשימת מפלגת העבודה לכנסת, ואומרים כי למעשה מדובר ב"נבחרת הספסל של אהוד ברק 2". "הנבחרת של מפלגת העבודה", אומרים במטה, "מנותקת מהציבור ואליטיסטית, בניגוד לעשרות הפנים החדשים בליכוד".
על פי מטה שרון, "בראשות רשימת מפלגת העבודה עומד שוב מועמד לא מנוסה, שמוכן למשא ומתן תחת אש, ולאותה הפקרות מדינית שאהוד ברק הוביל".
בתגובה לטענות שנבחרת "נצית" כמו הנגבי, נווה ולבנת לא תאפשר משא ומתן מדיני, אומרים במטה הליכוד כי "הסיעה כולה התייצבה מאחורי ראש הממשלה, ויש לזכור שאותם שרים חברים היום בממשלה שמקבלת את עקרונות נאום הנשיא בוש ומפת הדרכים האמריקנית".
השרה ציפי לבני מנסה גם היא להעביר את עיקר תשומת הלב למי שעומד בראשות הרשימה, ואומרת: "מה שחשוב הוא לבחון את האמירות של ראש המפלגה. הדברים תקפים לגבי שרון כמו שהם תקפים לגבי מצנע. ההתנערות של מצנע מביילין ונסיונו להציג את עצמו כמרכז מתון, משונה ביותר על רקע העובדה שהוא הגיע מבחוץ על בסיס אמירות מאוד שמאלניות".
"באשר לרשימת השרים, אומרת לבני, "מדובר למעשה באותם שרים שישבו בממשלה עד לפני חודשיים, ואותם אנשים שרצו להמשיך ולשבת בממשלה, אך לא יכלו משום שמצנע דחף את פואד לפרק את ממשלת האחדות". לכך מוסיף ח"כ זאב בוים כי הבעיה ברשימת הליכוד היא שאבדה הפרופורציה והאיזון בין הוותיקים לחדשים. "עם זאת, לגבי רשימת מפלגת העבודה, מדובר באותם שרים שישבו אתנו בממשלה. אז מה הם יעשו עכשיו? יתקיפו את מדיניות אותה ממשלה? אם הם יציגו מצע של ליכוד ב', אז איזו סיבה יש לבחור בהם? את השמאלנים שלהם הם זרקו החוצה, אז על מה בדיוק הם מתפארים?".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
עמרי שרון. "הדרום לא קיבל ייצוג אמיתי"
צילום: מיכאל קרמר
אולמרט. בראש מטה הבחירות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
לבנת. יו"ר מטה ההסברה?
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים