שתף קטע נבחר

תזוזה ברשימת הליכוד: בוים והירשזון קודמו במקום אחד

בעקבות עתירה שהגישו לבית הדין של המפלגה, זכו השניים להתקדם ברשימת הליכוד לכנסת. עתירתם של אולמרט וח"כ קרא נדחו

תזוזות הערב (יום ד') ברשימת הליכוד לכנסת: בית הדין של התנועה קיבל את עתירתם של ח"כ זאב בוים וח"כ אברהם הירשזון על מיקום הנשים בעשירייה השלישית והרביעית. בעקבות זאת קודם בוים מהמקום ה-35 למקום ה-34 והירשזון - למקום ה-35.
השופטת חנה אבן-אור, העומדת בראש בית הדין העליון של הליכוד, שינתה בהחלטתה את קביעתה של ועדת הבחירות של המפלגה, לגבי סדר הופעת המועמדים ברשימה. הנפגעות הישירות מההחלטה הן המועמדות ענבל גבריאלי וד"ר לאה נס, שקידום בוים והירשזון ייעשה על חשבונן. גבריאלי הוזזה מהמקום ה-29 למקום ה-31, לאה נס מהמקום ה-34 למקום ה-36.
חברי הכנסת בוים והירשזון עתרו לבית הדין של המפלגה, בטענה כי בעקבות שינויים שנערכו בדירוג המועמדים המובילים ברשימה, קודמו מספר מועמדים באמצע הרשימה שלא לצורך. לטענתם, השיריונים לנשים בתחילת הרשימה התבטלו, ולכן קודמו גבריאלי ונס שלא לצורך.
ח"כ בוים אמר ל-ynet כי "אמנם זהו לא שינוי כל כך דרמטי, אך זה הוא יכול לעשות את ההבדל בין להיות בפנים או בחוץ". הוא הוסיף, כי "בליכוד יש מי שכבר בטוחים שצדו דוב שמשקלו ארבעים קילוגרם (על משקל 40 מנדטים), וכבר החלו לחלק את הפרווה, אך עדיין לא צדו אותו". לדבריו, "רשימת הליכוד הנוכחית אינה מאוזנת, בלשון המעטה, במובן זה שהוכנסו פנים חדשות רבות מדי לרשימה על חשבון ותיקים. לכן קשה לומר מה יהיה ביום הבחירות. כעת נעשה צדק בעקבות כמה טעויות טכניות של ועדת הבחירות שפירשה לא נכון את תקנון התנועה".
במקביל, דחה בית הדין את עתירתו של אהוד אולמרט לשבץ אותו במקום ה-19 או ה-21. לטענת אולמרט, הוא זכה במספר רב של קולות, אך בעקבות השיריונים הרבים ברשימה, הוא נדחק למקום ה-33. אולמרט טען עוד בעתירה, שגם על פי מבנה הרשימה הנוכחי, הוא צריך להיות מדורג במקום גבוה יותר.
גם ח"כ איוב קרא עתר לבית הדין בדרישה לשדרוג מקומו ברשימה, אולם עתירתו נדחתה. לטענתו, קיבל רוב של פי שניים מהמועמד מג'לי ווהאבה שזכה במקום המשוריין למייצג המגזר הלא יהודי. אך על פי החלטת ועידת הליכוד, ח"כ מכהן לא ישובץ ברשימה במקום משוריין. לאחר שנדחו עתירותיהם, מתכוונים אולמרט וקרא לפנות לבית המשפט המחוזי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוים. קודם למקום ה-34
אתר הכנסת
הירשזון. במקום ה-35
אתר הכנסת
מומלצים