שתף קטע נבחר

קמפיין הבחירות של מצנע: "מצניעים" את העבודה

הסיסמה שתפתח את קמפיין הבחירות של מפלגת העבודה: "רק מצנע יכול, הליכוד לא", אמורה להעביר את המסר לפיו רק מצנע יכול לשקם את הכלכלה ולשים גבול לטרור. מפלגת העבודה לא מוזכרת כלל בשלטי החוצות המתוכננים. מצד שני, בשל אלמוניותו היחסית של היו"ר המפלגה תיקרא רשמית: "העבודה-מימד בראשות מצנע"

"רק מצנע יכול, הליכוד לא" – זו הסיסמה שתפתח את קמפיין הבחירות של מפלגת העבודה. הסיסמה, שנחשפה בצהריים (יום ה'), "מצניעה" את מפלגת העבודה העומדת מאחורי יו"ר המפלגה החדש, עמרם מצנע. למעשה, בכל שלטי החוצות שיעלו בימים הקרובים, במסגרת הקמפיין, לא מוזכרת מפלגת העבודה כלל.
שורה של מסרים יועברו תחת הסיסמה החדשה: רק מצנע יכול לשקם את הכלכלה; רק מצנע יכול להעביר כספים מההתנחלויות לכלכלה ולחברה; רק מצנע יכול לשים גבול לטרור; רק מצנע יכול להיפרד מהפלסטינים.
מנהל הקמפיין, הפרסומאי בני כהן, אמר בעת הצגת הקמפיין כי "בשבוע האחרון היה חידוד במערכת הפוליטית בישראל. בעוד הליכוד מתברר כימני מאוד ואילו מרצ הולכת שמאלה, מצנע הולך ישר. משום שמדובר בקמפיין קצר, שיימשך שישה שבועות בלבד עד לבחירות, חבל להסביר לציבור דברים שהוא כבר יודע. לכן מפלגת העבודה אינה מוזכרת. בחרנו ללמד את הציבור דברים שאינם יודעים על מצנע. לא כולם יודעים שהוא אלוף בצה"ל, ואחד הלוחמים הגדולים ביותר שהיו לישראל".
הפרסומאי אבנר בראל הסביר את הבחירה על רקע סיסמת העבר של הליכוד: "רק הליכוד יכול". "יש אבסורד גדול במצב בו המצב הכלכלי על הפנים, המדינה כולה בהלם קרב, וכל זה מוביל אותנו למסקנה שהליכוד כבר לא יכול", אמר בראל, "לכן בחרנו בסיסמה שאנו מציגים כעת. מה שהליכוד אומר לנו היום זה 'שב ואל תעשה, תחזיקו מעמד', כלומר, הליכוד כבר לא יכול".
במפלגת העבודה טענו עוד היום כי הליכוד מנסה "להרדים" את קמפיין הבחירות בשל התמיכה הגורפת לה הוא זוכה בסקרים. דוברים במפלגת העבודה טענו כי בכל עימות פוליטי בו משובצים פעילי ליכוד, הם מבטלים את בואם ברגע האחרון ומסירים את הנושאים המדוברים מסדר היום הציבורי.
רשימת העבודה תוגש הערב לוועדת הבחירות המרכזית ושמה הרשמי יהיה: "העבודה-מימד בראשות מצנע". זאת בשל סקרים המוכיחים כי מצנע, היו"ר הנבחר, אינו מוכר דיו בחלקים רחבים בציבור.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
לא מכירים אותו. מצנע
צילום: חיים זיו
"הליכוד כבר לא יכול". בראל
מומלצים